banner341

Gazeteciler Cemiyeti'nden '30 Ağustos' mesajı

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, "30 Ağustos, Özgürlük ve bağımsızlık meşalemizin sonsuza dek sönmemek üzere yakıldığı gündür" dedi.

Gazeteciler Cemiyeti'nden '30 Ağustos' mesajı ABONE OL

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Çakır, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99'uncu yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkanı Çakır, 30 Ağustos Zaferi'nin kazanıldığı günün, Türk ulusunun özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin yakıldığı gün olduğunu belirterek, "O meşale sonsuza dek asla sönmeyecek" dedi.

Zafer Treni Bilet Alma, Bende Zafer Trenindeyim bileti

HABERİN DETAYLARI ==>https://www.gazetenizolsun.com/guncel/zafer-treni-bilet-alma-bende-zafer-trenindeyim-bileti-h45003.html


BİNLERCE ŞEHİDİN CANLARI PAHASINA...
30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'un, Türkiye Cumhuriyeti'ne giden yolun kapısını açtığını belirten Başkan Yusuf Ziya Çakır, "30 Ağustos zaferi,  ay yıldızlı bayrağımızı özgürce dalgalandıran, bu bayrağın altında özgürce yaşamamızı sağlayan tarihimizin en şanlı zaferlerinden birdir. 30 Ağustos Zaferi, Türkiye'nin geleceği için binlerce şehidin, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde canları pahasına, özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek üzere yaktığı büyük bir zaferdir" ifadelerini kullandı.
'COŞKULUYUZ, GURUR DUYUYORUZ'
30 Ağustos zaferi ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin Türk milletinin 'en büyük eseri' olduğunun altını çizen Yusuf Ziya Çakır, şöyle devam etti:
"30 Ağustos Zafer Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin vatanı ve milletiyle birlikte sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşaması yönündeki inanç, istek ve idealimizi bir kez daha ifade ederek kutladığımız şanlı bir bayramdır. Bugün de 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 99'uncu yılını milletçe coşku ile kutlamakta ve büyük bir gurur duymaktayız. 
Bu duygu ve düşüncelerle bizlere bağımsızlığımızı armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi rahmet minnet şükran ve saygı ile anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum."

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2021, 23:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4