banner341

Gazeteciler Cemiyeti'nden Rektör Ünal'a ziyaret

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, "Bu üniversite bu kentin en önemli değeridir. OMÜ'yü hak ettiği yere taşıyacağız" dedi.

Gazeteciler Cemiyeti'nden Rektör Ünal'a ziyaret ABONE OL

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal'ı makamında ziyaret etti. Rektör Ünal, yaptığı açıklamada, OMÜ'yü bugün bulunduğu noktadan çok daha ileriye taşıyacaklarını belirtti ve, "Bu üniversite bu kentin en önemli değeridir" dedi. 

CEMİYET'TEN 'HAYIRLI OLSUN' ZİYARETİ 
Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Çakır, Yönetim Kurulu Üyeleri Muammer Dilber, İlyas Gün, Mehmet Gençali ve Harun Üstün'ü makamında kabul etti. Cemiyet Başkanı Yusuf Ziya Çakır, ağustos ayında 'rektör' olarak atanan Prof. Dr. Yavuz Ünal'a, "Hayırlı olsun" dileklerini iletti. 

'İLETİŞİM KANALLARIMIZ AÇIK OLMALI' 
Basının desteğini son derece önemsediğini belirten Rektön Ünal,  "Sizlerle beraber çalışmak bize mutluluk verir. Basın, sadece bilgilendirme değil motivasyonu sağlama açısından da önemli. Medyanın farklı bir kültürü, farklı bir bakış açısı var. Bu yüzden hizmet kalitesine ciddi katkı sağladığına inanıyorum. Yapılan hizmetleri toplumun bilmesi ayrıca toplumun psikolojisine de katkı sağlar. İletişim kanallarımızın açık olması bizim için çok önemli" dedi. 

'EĞİTİM POLİTİKALARINA ÖNEM VERİLECEK' 
Rektör Yavuz Ünal, en önemli ve öncelikli hedefinin 'Eğitim Planlaması' olduğunu belirterek, "Bugün bakan herkes üniversitemizin içerisinde bulunduğu krizi görüyor. OMÜ, son 5 yılı yaklaşık yüzde 35 bandında irtifa kaybıyla, istiklarlı bir şekilde düşüşle geride bırakmış. Sayılarla OMÜ adresine baktığınızda da bunu görürsünüz. Oysa üniversitemiz bu kentin en önemli değeridir. Başka şansı da yoktur. Kampüse bakıyorsunuz, fiziki mekana bakıyorsunuz, AR-GE'ye bakıyorsunuz, eğitime bakıyorsunuz. Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı da dahil 15 yıllık yöneticilik hayatımda daima eğitim politikalarına önem verdim. Hep işin eğitim kısmıyla uğraştım. İnşallah en kısa sürede toparlanarak OMÜ'ye hak ettiği noktaya taşıyacağız" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4