banner433

Hafta Sonu Bakkallar Açık mı, Hafta Sonu Marketler Açık mı? Marketler Kaça Kadar Açık?

Sokağa çıkma yasağı bu hafta sonu da uygulanacak. Normalleşme süreci başlarken en çok merak edilen konulardan biri de hafta sonu bakkal ve marketlerin açık olup olmayacağı konusu oldu. Vatandaşlar sokağa çıkma yasağında bakkal, market, manav ve kasap gibi işletmelerin saat kaça kadar açık olacağını merak ediyor. işte İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelgeye göre, bakkal, manav ve marketlerin çalışma saatleri...

Hafta Sonu Bakkallar Açık mı, Hafta Sonu Marketler Açık mı? Marketler Kaça Kadar Açık?

İçişleri Bakanlığı, hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili detayları 81 ilin valiliğine gönderdi. Bu hafta sonu birçok şehirde yine sokağa çıkma yasağı uygulanacak ve bu noktada ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar marketler ve bakkalların durumunu merak ediyor. Marketler cumartesi günü bir süreliğine açık olsa da pazar günü kapalı olacak. Bugün marketler saat 10 ile 17 arasında hizmet verecek.

İçişleri Bakanlığının konu hakkında açıklamaları şöyle;
Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde 29.05.2020 Cuma günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler saat 23.00'a kadar faaliyetlerine devam edebileceklerdir.

Kısıtlamanın olduğu 30.05.2020 Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 18 yaş ve altında bulunanlar hariç olmak üzere) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecektir.

Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir.

*30.05.2020 Cumartesi ve 31.05.2020 Pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, ayrıca tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri açık olacaktır. (Bu iş yerlerinde sadece ekmek, unlu mamul ve tatlı satışı yapılabilir.)

30.05.2020 Cumartesi ve 31.05.2020 Pazar günleri vatandaşların dışarı çıkamadığı saatlerde tatlı satışı yapan iş yerleri sadece eve/adrese servis şeklinde satış yapabileceklerdir.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344