İlkadım Belediyesi'nde Tapu İşlerinde Yeni Hizmet Dönemi

İMZALANAN SÖZLEŞME İLE VATANDAŞIN KURUMLAR ARASINDAKİ GİDİŞ-GELİŞLERİ ORTADAN KALKACAK

İlkadım Belediyesi'nde Tapu İşlerinde Yeni Hizmet Dönemi

İlkadım Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İlkadım Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan yeni protokole göre Elektronik Belge Yönetim Sistemi haciz ve haciz telkinlerinin belediye tarafında koyulup kaldırmasını sağlayan  uygulama ile vatandaşın belediye ile tapu arasında gidiş gelişlerinin önüne geçilecek.
“Vatandaşlarımız kurumlar arası git-gelden kurtulacak”
İlkadım Belediyesi hayatı kolaylaştırmak adına teknolojik altyapısını her geçen gün geliştirirken; tapuda yeni bir dönemi başlattı. Bundan böyle haciz ve haciz telkinlerinin elektronik ortamda belediye tarafında koyup kaldırılacak. İmzalanan protokol hakkında  bilgi veren İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık; "Belediyemiz imza altına aldığı ilk protokollerden bir tanesi olan bu uygulamayı hayata geçiren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na şahsım ve Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş adına çok teşekkür ediyorum. İmzalanan protokol ile kurulan ortak sistemde haciz ve haciz telkinlerine ait  işlemleri için istenen belgeler elektronik ortamdan Tapu Müdürlüğü ile paylaşılacak. Bu sayede vatandaşlarımız kurumlar arasında git-gelden kurtulmuş olacak .Belediye için ise alacakların tahsilden müdürlüklere evrak yazarak sonucun gelmesi için beklenen süreden ve kağıt israfında gereksiz evrak yükünden kurtulma sağlanacak. Böylece vatandaşlarımızın memnuniyeti de arttıracağı uygulamanın İlkadım halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum “dedi.
“Düşük iş verimliliği ortadan kalkacak”
İmzalanan yeni protokol sözleşmesi hakkında bilgi veren İlkadım Tapu Kadastro Müdüresi Nihal Bayraktar Çöl ise; "Tapu dairelerinde özellikle geçmiş yıllardaki kayıtlara ulaşmak uzun zaman alıp gereksiz iş yükü oluşturuyordu. Bu da işlemlerin uzamasına ve düşük iş verimliliğine neden oluyordu. İlkadım Belediyemizle imza altına aldığımız bu protokolle haciz işlemleri için elektronik ortamda bu işlemler belediyemiz tarafında yapılabilecek. Bu sayede bilgiye ulaşım anlamında büyük rahatlık sağlanacak. İmza altına aldığımız bu protokolün her iki tarafa hayırlı olmasın diliyorum" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344