banner341

İlkadım’dan Salgında Görev Yapan Kamu Çalışanlarına Ücretsiz Maske

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından gerçekleştirilen anlamlı proje ile korona virüs salgını mücadelesinde görev başında olan kamu çalışanlarına gönüllü eğitmenler tarafından maske üretildi.

İlkadım’dan Salgında Görev Yapan Kamu Çalışanlarına Ücretsiz Maske ABONE OL

İlkadım Belediyesi Kültür Merkezlerinde görev yapan eğitmenler korona virüs ile özverili bir mücadele yürüten kamu çalışanları için ücretsiz maske üretiyor. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından başlatılan projede gönüllü olarak yer alan eğitmenler üçer kişilik gruplar halinde 5 ayrı atölyede maske üretimine başladılar. 4 günlük süreçte 5 binden fazla maske belediye çalışanlarının yanı sıra korona virüs salgını mücadelesinde görev başında olan kamu çalışanlarına ücretsiz dağıtılıyor. Piyasada her türlü sağlık malzemesi fiyatlarındaki olağanüstü artışlar karşısında maskeleri kendi imkanları ile çok uygun mal ederek ücretsiz dağıtımını sağlayan İlkadım Belediyesi halk sağlığına verdiği değeri bir defa daha göstermiş oluyor.

DEMİRTAŞ; “BİZLERİN SAĞLIĞI İÇİN MÜCADELE EDEN KAMU GÖREVLİLERİNE NE YAPSAK AZ”
Ülke olarak verilen mücadelenin oldukça zorlu ve önemli bir mücadele olduğunun altını çizen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “Halkımızın mecburi durumlar dışarısında evde kalmaları bu mücadelede büyük önem taşımakta. Halkımızın evden çıkmaması için gereken ne varsa yapmakta bizlerin görevi. Bu görevi yerine getirirken canla başla çalışan belediye personelim ve diğer kamu görevlilerimiz için böyle bir çalışmanın doğru olacağını düşündük. Bu çalışmada belediyemiz kültür merkezlerinde görev yapan eğitmenlerimiz de gönüllü olarak yer aldılar ve kendi imkanlarımız doğrultusunda başarılı bir üretim süreci başlatarak maske üretmeye başladık. Kısa zamanda ürettiğimiz maskeleri de kamu çalışanlarına ücretsiz olarak dağıtıyoruz. Bu anlamlı çalışmada gönüllü olarak yer alan eğitmenlerimize ve bizlerin sağlığı için kendi sağlıklarını riske atmaktan çekinmeyen kamu çalışanlarımıza teşekkür ederim” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4