İş Kolu Zirvesi'nden Türkiye Zirvesi'ne

Hizmet–iş Sendikası Samsun İl Başkanı ziya Uzun, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 2015 yılı Ocak ayı istatistiklerine göre 101 bini aşan üye sayısıyla Hizmet-İş Sendikası kendi iş kolunun en büyük ve güçlü sendikası olarak açıkladı.

İş Kolu Zirvesi'nden Türkiye Zirvesi'ne ABONE OL

TEŞKİLATIMIZDAKİ YENİLENMEYİ TAŞERON İŞÇİLERİYLE YAPACAĞIZ
HAK-İŞ Konfederasyonu İl Temsilcisi ve  Hizmet-İş Sendikası İl Başkanı Ziya Uzun, görünen fotoğrafın birde görünmeyen yüzü var. Sosyal hakları olmayan, daha az ücret alan, çok daha kötü şartlarda çalışan taşeron işçilerine borçlu olduklarını ifade etti.


Başkan uzun sözlerini şöyle sürdürdü: “O işçilerin bizi beklediğini, sendikamız saflarına katılmak istediğini biliyoruz. Bu amaçla, taşeron işçilerini sendikamız saflarına katmaya çalışıyoruz. Artık 81 ildeyiz. Belediyelerdeyiz, DSİ'deyiz, hastanelerdeyiz, temizlik şirketlerindeyiz, Kredi Yurtlar Kurumlarındayız. Tarih, inanç, misyon şuuruyla modern dervişler gibi çıktığımız bu kutlu yolculuktan, verdiğimiz bu mücadeleden haz duyarak, taşeron işçilerinin sendikamıza katılmasında büyük bir başarıya imza attık. Hayırlı bir iş yapıyoruz. Onları da sendikalı yapabilmek, toplu iş sözleşme hakkına kavuşturabilmek büyük bir nimettir, büyük bir sevaptır. Teşkilatımızdaki yenilenmeyi bu taşeron işçileriyle yapacağız; çünkü belediyelere yeni kadrolu işçi alınmaz iken taşeron işçilerin sayıları hızla artmaktadır. Teşkilatımız değişmekte, yeni üyelerimizle, arkadaşlarımızla yenilenmektedir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2015, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4