banner341

İstanbul Oyuncak Fuarı ne zaman açılıyor?

Oyuncak sektörü, bu yıl Avrasya’daki ilk yüz yüze uluslararası fuarını İstanbul’da gerçekleştirecek.

İstanbul Oyuncak Fuarı ne zaman açılıyor? ABONE OL

Uluslararası Oyuncak, Oyun ve Bebek Fuarı, Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve OYDER (Oyuncakçılar Derneği) iş birliği ile 16-19 Mart 2021 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Oyuncak sektörünün devlerini buluşturacak olan İstanbul Oyuncak Fuarı’na 8 ülkeden 160 marka ile 97 firma ve firma temsilciliğinin katılması beklenirken, şimdiden Türkiye ve 73 farklı ülkeden 3 binden fazla ziyaretçi online davetiyesini aldı.
Geçtiğimiz aylardan bugüne satışları artan önemli sektörlerden olan oyuncak sektörü, yüz yüze fuar için gün sayıyor. Oyuncak sektörünün Avrasya’daki ilk yüz yüze uluslararası fuarı bu yıl İstanbul’da düzenlenecek. Geçen yıl 16-17 Eylül 2020 tarihlerinde B2B Networking Günleri’ni dijital ortamda gerçekleştiren sektör, 16-19 Mart 2021 tarihlerinde 3. Uluslararası Oyuncak, Oyun ve Bebek Fuarı’nı heyecanla bekliyor. Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından OYDER (Oyuncakçılar Derneği) iş birliği ile düzenlenecek fuar, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki toplam 8 bin 700 metrekarelik alanda gerçekleştirilecek. 
8 ülkeden 160 marka katılacak
Oyuncak sektörünün en önemli markalarını buluşturacak olan İstanbul Oyuncak Fuarı’na 8 ülkeden 160 marka ile 97 firma ve firma temsilciliğinin katılması beklenirken, şimdiden Türkiye ve 73 farklı ülkeden 3 binden fazla ziyaretçi online davetiyesini alarak fuar hazırlıklarına başladı. Online davetiye raporlarına göre, en fazla yurt dışı ziyaretçinin Azerbaycan, Makedonya, İtalya, Fransa, Irak, İran, Kosova, Gürcistan, Rusya, İngiltere, Ukrayna, Tunus ve Pakistan’dan gelmesi bekleniyor. Tüyap yurt dışı ofisleri; Rusya, Bulgaristan, İran, Gürcistan, Makedonya ve Mısır’dan alım heyeti organizasyonu için hazırlıklarını sürdürürken, halen yabancı ziyaretçilere yönelik olarak dijital platformlarda lokasyon bazlı yoğun reklam çalışmaları yürütülüyor.
Avrasya coğrafyasında sektöründe önemli bir fuar olacağı tahmin edilen 3. Uluslararası Oyuncak, Oyun ve Bebek Fuarı’na,  Türkiye genelinde en fazla ziyaretçinin İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Tekirdağ, Bursa, Konya, Balıkesir ve Antalya’dan gelerek fuarı ziyaret edeceği öngörülüyor. Bu yıl ilk kez hibrit modelde ilk bölümü 16-17 Eylül 2020 tarihinde dijital platformda gerçekleştirilen İstanbul Oyuncak Fuarı B2B Networking Günleri’ne 20 ülkeden 120 nitelikli iş insanı katılırken, 74 önemli iş bağlantısı yapılmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4