banner341

Kadınlara yönelik şiddet ve ayrımcılığı asla kabul etmiyoruz!

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, "Sevginin, şefkatin ve özverinin simgesi olan kadınlarımıza yönelik şiddet ve ayrımcılığı asla kabul etmiyoruz." dedi.

Kadınlara yönelik şiddet ve ayrımcılığı asla kabul etmiyoruz! ABONE OL
GALERİ HABERİN İÇİNDEN
KADEM Şiddetin Bahanesi olmaz!

KADEM Şiddetin Bahanesi olmaz!

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı, Samsun Valisi Zülkif Dağlı başkanlığında Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Samsun Barosu Başkanı Av. Pınar Gürsel Yıldıran, kamu kurumlarının yöneticileri ve STK temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 
Şiddeti bir bütün olarak değerlendirip toplumsal bilinç ve duyarlılığın artırılması ile geleceğimiz olan gençlere sevgi, saygı ve hoşgörüyü küçük yaşlardan itibaren aşılamamız halinde başarının mümkün olabileceğini vurgulayan Vali Dağlı, 'İlimizde de Valiliğimiz koordinasyonunda, ilgili kamu kurumlarımız ve STK'lerimiz ile birlikte ailenin ve toplumun temelini oluşturan kadınlara yönelik şiddet ve istismar olaylarının önlenmesi için gayretli çalışmalarımız devam etmektedir. İnsan sevgisini temel alan medeniyetimiz ve kültürümüz, kadın erkek demeden en büyük değeri hayata ve insana verir. Bu nedenle hayatımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, sevginin, şefkatin ve özverinin simgesi olan kadınlarımıza yönelik şiddet ve ayrımcılığı asla kabul etmiyoruz. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde yapılacak faaliyet, çalışma ve bilgilendirmelerin, kadınlarımızın sorunlarının çözülmesine yönelik adımlara vesile olacağına inanıyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4