banner433

Kafeler Ne Zaman Açılacak? Restoranlar Ne Zaman Açılacak?

Vaka sayısının azalması ve normalleşme takviminin devreye alınmasıyla birlikte sosyal hayatın yavaş yavaş normale dönmesi bekleniyor. Peki, kafeler restoranlar ne zaman açılacak?

Kafeler Ne Zaman Açılacak? Restoranlar Ne Zaman Açılacak?

Ramazan Bayramı'nın sona ermesiyle birlikte gündelik hayatta yavaş yavaş normalleşme adımlarının uygulanmaya geçirilmesi bekleniyor.

Bu adımlardan en çok bekleneni ise kuşkusuz kafeler ve restoranlara yönelik olan yasağın kaldırılması olacak. Peki, kafeler restoranlar ne zaman açılacak? Sosyal hayatta normalleşme takvimi nasıl olacak?

KAFELER RESTORANLAR NE ZAMAN AÇILACAK?
Ramazan ayından sonra uygulanan kısıtlamalarda kademe kademe rahatlama olacak. Restoranlar, kafe ve lokantaların normalleşme sürecinin ikinci yarısı olan haziran ayı ortasında açılması planlanıyor. Restoranlarda maske ve mesafe kuralı zorunlu olacak, sandalye sayısı azaltılacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, "Bayramdan önce restoranların açılması düşünülmüyor. Bayramdan sonraki süreçte salgının seyrine göre değerlendirilecek." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344