Kapı Kapı Gezilerek, Sosyal Hizmet İhtiyacı olanlar tespit edildi

Samsun Valiliği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, “Güçlü aile ve mutlu bireylerden oluşan, çalışan ve üreten müreffeh bir Samsun” vizyonu ile çalışmalarına devam ediyor.

Kapı Kapı Gezilerek, Sosyal Hizmet İhtiyacı olanlar tespit edildi

2016 yılında hizmete giren Aile Sosyal Destek Programı kapsamında, talep odaklı hizmet sunumunun yanı sıra arz odaklı hizmet sunumunu içeren çalışmalar da yürüten Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, ailelerin ihtiyaçlarını doğru belirleyip doğru yönlendirmeler yaparak, sorunlarına sürdürülebilir ve kalıcı çözümler bulmayı hedefliyor.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar sosyal hizmetlerden faydalanabilmesi için İl Müdürlüğüne gelmesi beklenmeden, kapı kapı dolaşarak devletimizin sosyal hizmet ve politikaları doğrultusunda bilgilendirilmeleri amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında, 2020 yılı içerisinde Samsun'da 8.478 hane ziyaret edilerek, 6.865 kişi ile yüz yüze görüşme gerçekleştirilmiştir.

ASDEP’in başladığı tarih olan 2016 yılından bu yana 46.020 hane ziyaret edilerek 42.627 kişi ile yüz yüze görüşme gerçekleştirilmiştir. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Dr. Zülkif Dağlı, “Alanında uzman 41 personel tarafından 17 ilçe tamamında hane ziyaretleri gerçekleştirilerek, sosyal yardım ve sosyal hizmete ihtiyacı olan vatandaşlar tespit edilmekte, durumlarına uygun hizmetlerden ve gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden yararlandırılmaları sağlanmaktadır. Özellikle dezavantajlı vatandaşlar başta olmak üzere bu hizmetlerden haberdar olmayan tüm ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerini tek tek dolaşmak suretiyle yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veriyor, sorunlarının çözümü için gerekli işlemleri başlatıyor, vatandaşların yaşam koşullarının iyileştirilmesini amaçlıyoruz.” diye konuştu. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344