Karayolları 7. BÖlge Müdürlüğü'den Kan ve Kök hücre bağışı

Karayolları 7.Bölge Müdürlüğü ana binasında karayolları Bölge Müdürü Kenan Keskin önderliğinde karayolları personellerine “Kadın Hayata Kan Verir” projesi kapsamında Türk Kızılayı,Kan Bağışı ve Kök Hücre bağını anlatan dört oturumda eğitimler verildi.Akabinde gönüllü kişilerden kan ve kök hücre bağışı kabul edildi.

Karayolları 7. BÖlge Müdürlüğü'den Kan ve Kök hücre bağışı ABONE OL

Kan Bağışı Kampanyasına Bölge Müdürü Kenan Keskin, Türk Kızılayı Samsun Şube Başkan Vekili Av.Korhan Çömezoğlu,Şube Sekreter Yardımcısı Uzm.Dr.Nilay Ölçek, Türk Kızılayı Samsun Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr.Serdar Bayram, karayolları çalışanları katıldı. 

70 ünite Kan Bağışı kabul edilen organizasyonu düzenleyen Bölge Müdürü Keskin, yapılan bu kampanya ile diğer kamu kurum yetkililerine örnek olmak istediklerini ifade etti. Şehrimizde ve bölgemizde yaşanan kan bulma konusundaki sıkıntıyı bağışladıkları kanlar ile bir nebzede olsa azalttıklarını düşündüklerini ve bu kampanyanın bir başlangıç olduğunu, düzenli aralıklarla bu kampanyayı Karayolları 7.Bölge Müdürlüğü olarak tekrarlayacaklarını söyledi.
     Kan bağışı yapan kişiler ise; “Verdiğimiz kanların bir hastaya gideceğini bilmek bize mutluluk veriyor, ayrıca kan bağışından sonra cep telefonlarımıza gelen (Bağışladığınız kan bir hastaya ulaşmıştır.) mesajı da verdiğimiz kanların güvenli bir şekilde yerine ulaştığını gösteriyor”  dediler.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2017, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4