Kavak'a cezaevi yapılacağını duyan yatırımcı ilçeye otel yapıyor

Kavak İlçesi'nde yapımına başlanılacak olan 2 bin kişilik cezaevi projesi için Adalet Bakanlığı Teknik ekibi incelemelerde bulundu.

Kavak'a cezaevi yapılacağını duyan yatırımcı ilçeye otel yapıyor ABONE OL

2017 yılında yapımına başlanılacak olan 2 bin kişilik cezaevi projesi için Adalet Bakanlığı Teknik ekibini Kavak'ta inceleme yapmak üzere gönderdi. 

İncelemeler sonucunda hiçbir pürüz bulunmadığını belirten Kavak Belediye Başkanı ibrahim Sarıcaoğlu, "İlçemize çok büyük fayda sağlayacağına inandığım tabiri caizse bacasız fabrikamız hayırlı olsun" dedi.  
  
300 Dairelik Lojman Yapılacak  
Sarıcaoğlu, "Elbette ki hiçbirimiz istemeyiz cezaevleri çoğalsın ancak bir cezaevi yapılacaksa bunu da ilçeme getirmek için tüm mücadelemi sonuna kadar veririm. Çünkü bir cezaevi demek ilçede ki ekonominin hareketlenmesi demek, konut ve arsa fiyatlarının artması demek. Cezaevi civarında bulunan tüm arsaların değeri çok fazlasıyla artacak. Yine ilçe esnafımızdan alışverişler yapılacak. Ceza evindeki yakınını görmeye gelen birisi ilçemizde konaklayacak, ilçemizden alışveriş yapacak. Cezaevinin yapılacağını duyan bir yatırımcı ilçede otel yapımına başladı bu otelimizin de açılışını yine hep birlikte yapacağız. Cezaevinin adı dahi ilçede hareketlenmeye yol açıyorsa kendisi geldiğinde emin olun gözle görülür çok büyük farklılıklar yaşayacağız. Cezaevinin personeli için 300 dairelik lojman yapılacak buda ilçemizin kentsel dönüşüm anlamında çok ileriye gitmesi demek" ifadelerini kullandı.  

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2016, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4