Kıbrıs Gazisi'ne madalyası verildi

1974 Kıbrıs Harekâtına katılıp gazilik ünvanı elde eden Salıpazarılı Gazi Mehmet Somuncu’ya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından gönderilen madalya ve beratlar düzenlenen törenle kendisine takdim edildi.

Kıbrıs Gazisi'ne madalyası verildi ABONE OL

Salıpazarı Kaymakamlığında düzenlenen törene Kaymakam Meriç Dinçer, Belediye Başkanı Halil Akgül,Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Sevil Şahin ve Kıbrıs Gazisi Mehmet Somuncu katıldı.

BİZİM İÇİN ÖNEMLİ
Madalyaların  gazilere takdim edilmesinin çok sevindirici bir gelişme olduğunu dile getiren Kaymakam Dinçer, gazileri minnetle, şehitleri de rahmetle anarak, "Kıbrıs gazilerimiz bizim için çok önemli, yavru vatanımız Kıbrıs için canlarını hiçe sayarak mücadele etmişlerdir”dedi.

MİNNET DUYUYORUZ
Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ise  vatanı ve milleti için yapılabilecek fedakarlıkların en büyüğünü yapan, canlarını ortaya koyan şehitlerin emaneti aileleriyle yine aynı fedakarlığı gerçekleştirerek vatanı ve milleti için savaşmış gaziler ve ailelerine minnet duyduklarını söyledi.
Gazi Mehmet Somuncu KKTC devleti tarafından yapılan jestten memnuniyet duyduklarını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4