banner341

Küçüklerden Büyük Sorular

Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Milli Mücadelenin 100.Yılında 100.000 İmza' Projesi kapsamında Çarşamba Şehit Nuri Pamir İlkokulu’nda görev yapan öğretmenleri, velileri ve öğrencileri makamında kabul etti.

Küçüklerden Büyük Sorular ABONE OL

Ziyarette, Çarşamba Şehit Nuri Pamir İlkokulu 2-E sınıfı öğretmeni Ayşe Küçük, 'Milli Mücadelenin 100.Yılında 100.000 İmza' Projesi hakkında bilgi vererek, 'Öğrencilerimizin sizin gibi halka yakın insanları görüp örnek almalarını istiyoruz.’ dedi. 
Kurtuluş Savaşında halkımızın yokluklar içerisinde vermiş olduğu mücadelenin genç nesillerimize aktarılmasının çok önemli olduğunu, 2019 yılında yapılan etkinliklerin ve devam eden projelerin bu anlamda çok iyi geçtiğini belirten Vali Kaymak, yapılan örnek çalışmadan dolayı emeği geçenlere ve 2-E sınıfı öğretmeni Ayşe Küçük'e teşekkür ederek, öğrenciler ve veliler ile sohbet eti.
Öğrencilerin sorularını cevaplayan Kaymak, "Siz bu mevkiye nasıl geldiniz?" sorusunu soran Nur Banu’ya “Ben ilkokulda çok kitap okuyordum. Öğretmenimi çok dinler, onların sözünü tutardım. Ben bu mevkiye okuduğum kitaplar ve öğretmenlerimin sayesinde geldim. Memleketime ve insanlara nasıl faydalı olurdum diye hayal kurardım. Bu işleri yaparken çok zeki olmak gerekmiyor. Çok çalışmak gerekiyor. Çocuklar benim başarımın sırrı, çok ders çalışmaktır. Ben gece gündüz ders çalışırdım. İyi insan olmak için anne-baba ve öğretmenlerimizi çok iyi dinleyeceğiz. Ders çalışacağız ve verilen görevleri iyi yapacağız. Lütfen anne ve babalarınızın kıymetini bilin. Anne ve babalarınızın sözünden hiç çıkmayarak, onların dualarını alın." diye cevap verdi. 
Ardından 2-E sınıfından Onur isimli öğrencinin "İşinizin en zorlandığınız yanı nedir?" sorusu üzerine Kaymak, ‘Ben işimi çok seviyorum. İşini çok seven insanlar genelde her zorluğu başarmaktadır. Bir defa işinizi ve insanları çok seveceksiniz. Ben Samsun’u çok seviyorum. Samsun Milli Mücadelenin başladığı şehirdir. Samsunlu olmak gurur verici, lütfen siz de Samsunlu olduğunuz için onur ve gurur duyun.’ dedi.
Kübranur isimli öğrencinin "Vali olmasaydınız ne olmak isterdiniz?" sorusu üzerine Vali Kaymak; “Öğretmen olmak isterdim. Öğretmenlik mesleğini çok seviyorum, öğretmenlik çok kutsal bir meslektir. Çünkü Doktoru da, Valiyi de yetiştiren öğretmenlerdir. Bizlere her şeyi öğreten ve bugünlere getiren onlardır.” dedi. 
Sohbetin ardında milli mücadele ruhunun genç nesillere aktarılması için Çarşamba Şehit Nuri Pamir İlkokulu tarafından hazırlanan ve 23 Nisan'a kadar 100.000 imza toplanmasını amaçlayan 'Milli Mücadelenin 100.Yılında 100.000 İmza' Projesine, Valimiz Sayın Osman Kaymak’ta imza vererek destek oldu. 
Ziyaretin sonunda Vali Kaymak, öğrencilere kitap hediye etti.  
Ziyarette ayrıca Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’de hazır bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2020, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4