banner341

Lise Öğrencileri Atakum'da buluştu

Samsun Lise Öğrenci Meclisi öğrencilerini, gerçekleştirilen yılsonu buluşmasında Çakırlar Korusunda ağırlayan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, öğrencilere kendi elleriyle sucuk ekmek yaptı.

Lise Öğrencileri Atakum'da buluştu ABONE OL

Samsun Lise Öğrenci Meclisi Yılsonu Buluşması, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın ev sahipliğinde, Çakırlar Korusunda gerçekleştirildi. Atakum İlçesinde eğitim veren 21 farklı liseden 130 öğrencinin bir araya geldiği buluşmaya Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Aksoy, Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Coşkun ile İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin yöneticileri katıldı.

‘TÜRK GENÇLİĞİ VAR OLDUKÇA…’
Türk Milletinin geleceğinin, genç nesillere emanet olduğunu söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Türk Gençliği var oldukça, milletimiz ve devletimiz her zaman güçlü kalacaktır. Çanakkale Savaşında, Kurtuluş Savaşında devleti için hiç düşünmeden cephelere koşan Türk Gençliği, yakın tarihte de, 15 Temmuz gecesi sokaklara koşarak bir destan yazmıştır. Söz konusu vatan olduğunda, gerisini teferruat olarak düşünen gençlerimizle gurur duyuyorum. Bugün burada bir araya geldiğimiz kıymetli gençlerimizden bir isteğim var. Derslerinize önem verin, çok çalışın. Değişen dünyada artık silahların değil, fikirlerin mücadelesi var. Bu anlamda sizlerin eğitimlerinizi başarıyla tamamlamanız, mesleklerinizde başarılı olmanız, ülkenize faydalı bireyler olmanız, bizi güçlendirecek en önemli etkenlerin başında gelecektir. Türkiye’nin, okumuş ve ülkesine faydalı bireylere her zaman ihtiyacı olacaktır” dedi.

GENÇLERİ ÖNEMSİYORUZ.
Atakum Belediyesi olarak her zaman gençlerin yanında olduklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Gençlerimizin sosyal, kültürel, sportif ve istihdama dayalı projelerle buluşturulması noktasında ciddi çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Şu an görev yaptığımız makamların, gerçek sahiplerinin gençlerimiz olduğunun bilincinde hareket ediyoruz. Hayata geçirdiğimiz projelerimizde, planladığımız çalışmalarımızda öncelik hep gençlerimizindir. Gençlerle sık sık bir araya gelmeye, fikir alışverişinde bulunmaya özen gösteriyoruz. İlçemizdeki eğitim kurumlarıyla da bu anlamda sıkı bir iletişim halindeyiz. Kurduğumuz Gençlik Masası ile de sürekli olarak gençlerimizin fikirlerine başvuruyoruz” şeklinde konuştu. 

KENDİ ELLERİYLE SUCUK EKMEK YAPTI
Gençlerle uzun süre sohbet eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, kurulan mangalın başına geçerek Samsun Lise Öğrenci Meclisinde görev yapan öğrencilere kendi elleriyle sucuk pişirdi. Kendisiyle hatıra fotoğrafı çekinmek isteyen genç öğrencilerin bu taleplerini kırmayan Başkan Taşçı, öğrencilerle birlikte neşeli anlar yaşadı.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2017, 09:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4