Meteoroloji'den Samsun'a kar uyarısı

MGM 10. Bölge Müdürlüğü, Samsun'un bazı ilçelerinde kar yağışı uyarısında bulundu

Meteoroloji'den Samsun'a kar uyarısı ABONE OL

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü, Samsun'un Ladik, Kavak, Havza ve Vezirköprü ilçelerine kar yağışı uyarısında bulundu. Bugünden itibaren hava sıcaklığının hissedilir derecede düşeği kentl genelinde, Samsun için kar yağışı uyarısı geldi. Buna göre; Samsun'un Havza İlçesi'nde Cuma günü karla karılık yağmur ve kar beklenirken, Kavak'ta da aynı gün kar yağışı bekleniyor.  Ladik'te perşembe ve cuma günü etkili olması beklenen kar yağışı, Ladik Kayak Merkezi'nde de yarından itibaren etkisini sürdürecek. Vezirköprü İlçesi'nde ise çarşamba, perşembe ve cuma günü karla karışık yağmur etkili olacak.
SARI UYARI DA GELDİ
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava durumu değerlendirmelerine göre, Samsun'da bugün; rüzgarların güney yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (60-80 Km/saat) yüksek ve dağlık kesimlerde kuvvetli fırtına (100 km/ saat üzeri) şeklinde esmesi bekleniyor. 
Yapılan açıklamada, "Güney yönlerden kuvvetli rüzgar vve fırtına (60-80/Km/saat), yüksek ve dağlık kesimlerde kuvvetli fırtına (100 kim/saat üzeri) beklendiğinden ulaşımda akşamalar,soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması gibbi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2019, 14:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4