banner341

Milletvekili Köktaş: 24 Kasım Öğretmenler Günü'nüz kutlu olsun

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında “başöğretmen” sıfatını alması vesilesiyle kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Milletvekili Köktaş: 24 Kasım Öğretmenler Günü'nüz kutlu olsun ABONE OL

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında “başöğretmen” sıfatını alması vesilesiyle kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Milletvekili Köktaş mesajında şu sözlere yer verdi: "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında ‘başöğretmen’ sıfatını alması vesilesiyle, 1981 yılından bu yana her  yıl Öğretmenler Günü olarak kutladığımız 24 Kasım gününün tüm öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Tüm öğretmenimiz bizim için değerlidir, özeldir, ülkemizin geleceği adına önemli bir fırsattır. Her öğretmen, çocuklarımız için, geleceğimiz için bir umut ışığıdır. 

Ülkemizin dünya da güçlü ve itibarlı devletlerinden biri haline gelmesindeki en önemli paylardan biri fedakârca, cefakârca, özveriyle gayret gösteren öğretmenlerimize aittir. 
Aziz milletimiz, öğretmenlerimizin emekleri ve özverisi sayesinde medeniyet yürüyüşünü kararlılıkla sürdürüyor.

İnanıyorum ki Türkiye gelecek hedeflerine, 2023 ideallerine, öğretmenlerimizin bu yüksek katkıları, yetiştirdikleri nitelikli nesiller sayesinde çok daha kolay ulaşacaktır.

Bu anlamda AK Parti kuruluşundan bugüne kadar her zaman ‘önce insan’ parolasıyla hareket ederek, ‘İnsanı yücelt ki devlet yücelsin’ anlayışı ile insanın yetişmesine verilen her emeği kutsal olarak görmüştür.
Bu anlayışla AK Parti hükümetleri en fazla yatırımı her zaman eğitime yapmıştır, eğitimi her şeyin önünde tutarak; eğitimcilerimize, öğretmenlerimize özel önem vermiştir.

Bu düşünceler içinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, kutsal görevlerini aşkla, şevkle ifa eden değerli öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyorum. Bu vesileyle, bu uğurda şehit düşen ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi de rahmetle ve minnetle anıyorum."

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2016, 13:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4