banner341

Muhammed Fatih Safitürk’ün adı Canik’te yaşayacak

Canik Belediyesi, eğitime yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekledi. Eğitime bugüne kadar 38 milyon liralık yatırım yapan Canik Belediyesi'nin, Canik İMKB Anadolu Lisesi'ne kazandırdığıve şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün adını taşıyacak Edebiyat Atölyesi açılışa hazır.

Muhammed Fatih Safitürk’ün adı Canik’te yaşayacak ABONE OL

Okullara yaptığı fiziki ve teknolojik yatırımlarla eğitime 38 milyon liralık katkı sağlayan Canik Belediyesi, şimdi de daha önce konferans salonu ve çevre düzenlemesi yaptığı Canik İMKB Anadolu Lisesi'ne Edebiyat Atölyesi kazandırdı. Geçtiğimiz günlerde Mardin’in Derik ilçesinde düzenlenen hain terör saldırısında yaşamını yitiren şehit Kaymakam MuhammedFatih Safitürk’ün adı verilen Edebiyat Atölyesi açılışa hazır hale getirildi. Okulda eğitim kalitesini artıracak olan Şehit Muhammed Fatih Safitürk Edebiyat Atölyesi Cuma günü düzenlenecek törenle açılacak.

ŞEHİT KAYMAKAMIN ADINI TAŞIYACAK
Bilginin en değerli sermaye olduğu 21. Yüzyılda çağa uygun bir belediyecilik yaptıklarını belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Bir belediye olarak eğitime yatırım asli görevimiz olmamasına rağmen ilçemizde 2004 yılından bugüne kadar 38 milyon TL kaynak aktararak eğitim yuvalarımıza önemli yatırımlar yaptık. Bugüne kadar farklı okullarımıza konferans salonu kazandırdık. Bunlardan birisi de Canik İMKB Anadolu Lisesi. Bu okulumuza ayrıca bir de Edebiyat Atölyesi yaptık. Şehit kaymakamımız Muhammed Fatih Safitürk’ün adını verdiğimiz bu eğitim yatırımımızı inşallah Cuma günü açarak, okulumuzun ve çocuklarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2016, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4