banner341

Mutasyonlu virüsün belirtileri, Mutasyonlu virüs kaç dakikada bulaşıyor

Mutant virüsün yayılma hızı, hastalığa yakalanma yaş ortalamasını da düşürdü. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Necmi İlhan: Virüs eskiden 5 dakikada bulaşırken şimdi 1 dakikada bulaşıyor diyerek belirtileri hakkında bilgi verdi.

Mutasyonlu virüsün belirtileri, Mutasyonlu virüs kaç dakikada bulaşıyor ABONE OL

Koronavirüs defalarca mutasyona uğradı. Tüm dünyada mutant virüse yakalananların sayısı artmaya başladı. 
Sağlık Bakanlığı, hastalardaki yaş ortalamalarının değişimi belirlemek için harekete geçti. Hastanelerden rapor istendi.
Mutasyona uğrayan virüs hızının artması, hastalığa yakalananların yaş ortalamasını düşürdü. 
Hastalık artık gençleri daha fazla tehdit ediyor. Sağlık Bakanlığı harekete geçti. Hasta profilleri takip edilecek. Gerekirse yeni tedbirler alınacak.
Mutant virüsün daha erken bulaştığına dikkati çeken Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Necmi İlhan, "Kısa temasla geçiyor. Diyalogda bulunduğumuzda sohbet ettiğimizde eskiden 5 dakikada bulaşırken şimdi 1 dakikada bulaşıyor.  Karşınızdaki kişinin virüs yükü düşük olsa dahi, çok yoğun enfekte olmasa dahi kısa temas, kısa süre konuşma, kısa süre maske takmamakla virüs bulaşabiliyor" dedi.
Mutasyonlu virüsün, belirtilerinin farklı olmadığının altını çizen İlhan şunları söyledi: "Daha çok üşütme semptomları, boğaz ağrısı, ateş en dominant semptomlardan. Halsizlik, ağrı, ishal gibi belirtiler de görülüyor." dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4