banner341

Ramazan ne zaman başlıyor, ilk oruç hangi gün tutulacak? Ramazan başlangıç tarihi ne zaman?

On bir ayın sultanı için geri sayım başladı. Peki 2020 Ramazan ne zaman başlıyor ve ilk oruç hangi gün tutulacak? 2020 İmsakiye, Ramazan imsakiyesi sahur ve iftar saatleri yayınlandı mı? Ramazan Bayramı ne zaman? Detaylar haberimizde...

ABONE OL

Diyanet İşleri Başkanlığı resmi internet sitesinden dini günler takvimini yayınladı. Yayınlanan takvim ile 2020 Ramazan başlangıç tarihi de netleşti. Müslüman âlemi dualar ve ibadetler ile geçireceği on bir ayın sultanı için geri sayıma başladı. 

Birçok kişinin merak ettiği imsakiye henüz yayınlanmadı. Ramazan imsakiyesinin kısa süre içinde Diyanet tarafından yayınlanması bekleniyor.

Ramazan Ayı ne zaman başlıyor?
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan dini takvimde, 2020 yılında Ramazan ayının başlangıç tarihi 24 Nisan 2020 Cuma günü olarak belirlendi. Yani İslam alemi 23 Nisan gecesi sahur yapacak ve 24 Nisan günü yılın ilk orucunu tutacak.T akvime göre 23 Mayıs Cumartesi akşamı, Ramazan ayı son bulacak ve ardından Ramazan Bayramı kutlanacak.

Ramazan Bayramı ne zaman? 
Ertesi gün yani 24 Mayıs Pazar günü Ramazan Bayramı'nın ilk günü, 26 Mayıs Salı günü ise son günü olarak belirlendi.

İlk oruç ne zaman tutulacak?
Mübarek üç aylardan sonuncusu olan Ramazan ayında oruç tutmaya başlayacak vatandaşlar 24 Nisan günü yılın ilk orucunu tutacak ve dini vecibelerini yerine getirmeye başlayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner366