Resim yarışmasının Karadeniz Bölgesi kazananı Samsun'dan

38. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’na katılan minik ressamlar ödüllerini aldı.

Resim yarışmasının Karadeniz Bölgesi kazananı Samsun'dan ABONE OL

38. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’nda dereceye giren minikler 20 Haziran tarihinde gerçekleştirilen Ödül Töreni’nde bir araya geldi. Törende ödüllerini alan minik ressamların eserleri 28 Haziran’a kadar Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sergilenmeye devam edecek.

Türkiye’nin 7 Bölgesi’nden, Almanya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Sosyal Medya’dan 35 binden fazla resmin katıldığı yarışmada Karadeniz Bölgesi kazananı ise Samsun’dan Nehir İpek oldu. 

Türkiye’de gıda sektörünün öncü markası Pınar, bugüne kadar 4 milyona yakın çocuğun katıldığı, ülkemizin en uzun soluklu çocuk resim yarışmasıyla, gelecek nesiller için çalışmaya devam ediyor. Bu yıl “Hayallerini Çiz” temasıyla 38’inci kez düzenlenen yarışmaya Almanya, KKTC ve Türkiye’den 35 binden fazla resim katıldı. Jüri değerlendirmesinin ardından ödüle layık görülen 14 minik ressam, Ödül Töreni’nde bir araya geldi. 20 Haziran tarihinde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen törende ödüllerini alan minik ressamlar arasından 3 öğrenci ayrıca bir yıllık eğitim bursu almaya da hak kazandı.

Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen törene Yaşar Holding Yöneticileri, Pınar Resim Yarışması jüri üyeleri ile İzmirli sanat severler katıldı. Çocukların hayallerini yansıtan ödüllü eserler, 28 Haziran tarihine kadar Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde ziyaret edilebilecek. 

Ödül töreninde konuşan Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, “Onursal Başkanımız Selçuk Yaşar’ın, Birinci Pınar Resim Yarışması’nda kazanan çocuklarımıza ilk ödüllerini verdiği günden bugüne 38 yıl geçti. Bugüne kadar 4 milyona yakın çocuğun katıldığı Uluslararası Pınar Resim Yarışması’nı 38 yıldır hiç ara vermeden gerçekleştirdik. Pınar markası olarak 46 yıldır Sağlık, Lezzet, Yenilik ve Yaşam Pınarı olma misyonu ile çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. 46 yıldır sadece ürünlerimizle değil gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerle de çocukların gelişimlerine katkı sağlamak için çalışıyoruz. 
Çocuklarımız için sanat, eğitim ve spor alanındaki birçok projeyi destekledik. 32 yıldır Pınar Çocuk Tiyatrosu ile üç milyondan fazla çocuğumuzla buluştuk. 20 yılı aşkın süredir başta basketbol olmak üzere sporu destekliyoruz. 
38 yıldır ilköğretim çağındaki çocuklarımıza yönelik Pınar Resim Yarışması’nı aralıksız olarak gerçekleştiriyoruz. Çocukların sanatsal gelişimlerine, özgüven ve sezgilerinin gelişmesine katkı sağlayan resim sanatının gücüne ve etkisine inanıyoruz. Araştırmalar bizlere gösteriyor ki; resim sayesinde çocuklar düşünce, duygu ve beklentilerini özgürce ifade edebiliyor. Bu yıl “Hayaliniz Çiz” temasıyla Türkiye ve yurtdışından binlerce çocuğun hayal dünyasına tanıklık ettik.
Hayalini Çiz temalı Pınar Resim Yarışması’na bu yıl Türkiye, Almanya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Sosyal Medya ve Özel Eğitim Uygulama Okulları’ndan 35.496 resim ve 1.466 okul katılım gösterdi. Şu an burada 14 çocuğumuz ve aileleri bizimle. Özellikle belirtmek istiyorum ki çocuklar tarafından gönderilen tüm resimler geniş bir hayal gücünün ürünüydü. Bu yüzden de yarışmamıza katılan her çocuğun resmi bizim için çok değerli” dedi.
Yaşar Topluluğu olarak Türkiye’de 22 şirketi ile 74 yıldır faaliyetlerde bulunan bir topluluğu olduğunu belirten Yaşar Holding İcra Başkanı Mehmet Aktaş “Bugüne kadar 4 milyon çocuğumuza ulaştığımız resim yarışmamızla Türkiye nüfusunun yüzde 5’i kadar çocuğa ulaşmış olduk. Çocuklarımızı 38 yıldır duygularını, hayallerini ve düşüncelerini resimleriyle bize iletti. Resim özgür düşünceyi ve yaratıcılığı yansıtıyor. Bu yıl ise resim çocuklarımızın hayallerini yansıttı. Hayaller hepimiz için çok önemli. Çünkü ülkenin gelişmesi hayal gücünün gelişmesine bağlı. Özgür düşünceyle hayaller inovasyonun gelişmesini etkiler. Biz ise Pınar olarak çocuklarımızın hayallerinin bir parçası olduğumuz için çok mutluyuz“ dedi.
38. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması Jüri Başkanı Prof. Mümtaz Sağlam ise “Çocuklar resim hayatlarına devam etse de etmese de daha sağlıklı büyümeleri, hayata entegre olmaları ve daha kültürlü hale gelmeleri için resim çok önemli. Resimlerin hepsinde güneş var, gülen yüzler, el ele tutuşan insanlar var. Bu güzel mutlu, iyimser ve barış dolu hayallerinin devam etmesini ve sanatın iyileştirici gücünün hepimizi kucaklamasını diliyorum.” diyerek tüm minik ressamları kutladı.
Minik ressamlar İzmir’de ağırlandı
Yarışmanın kazananı 14 minik ressam aileleriyle beraber 19-21 Haziran tarihleri arasında İzmir Balçova Termal Otel’de ağırlandı. Türkiye’nin 7 Bölgesi’nden, Almanya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gelen çocuklardan çoğu ilk kez İzmir’i ziyaret etme fırsatı yakaladı. Gerçekleşen Pınar Kültür Sanat Etkinliği kapsamında çocuklar, Selçuk Yaşar Sanat Galerisi, Doğal Yaşam Parkı ve Hayvanat Bahçesi ve Aquarium başta olmak üzere İzmir’i gezerek 2 gün boyunca keyifli anlar yaşadı. 

KAZANAN ÖĞRENCİ LİSTESİ
Güney Doğu Anadolu Bölgesi
Nupelda Önel / Batman / Hürriyet Ortaokulu
Ege Bölgesi
Naz Bilgiç / İzmir / MEB Özel Mutluluk Sanat Atölyesi Yetenek Kursu
Marmara Bölgesi
Muhammed Sayid Özen / İstanbul / Prof. Dr. Osman Öztürk İmam Hatip Ortaokulu
İç Anadolu Bölgesi
Umut Efe Mutlu / Ankara / Beytepe İlkokulu
Akdeniz Bölgesi
Rüzgar Ç. Erten / Antalya / TED Antalya Koleji
Karadeniz Bölgesi
Nehir İpek / Samsun / Malazgirt İlkokulu
Doğu Anadolu Bölgesi
Merve Şahin / Malatya / Yaygın Ortaokulu
Sosyal Medya
Seçil Berber  / Bursa / Abdurrahman Vardar Ortaokulu
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Gülderen Özeral / Kıbrıs / Yakındoğu İlkokulu
Almanya
Myuzhde Sabeva / Berlin / Wedding Grundschule
Türkiye’deki Özel Eğitim Ve Uygulama Okulları 
Soner Turgut / Karabük / Yaşama Sevinci Özel Eğitim Ortaokulu
Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’ndan 1 yıllık eğitim bursu kazananlar
Nupelda Önel / Batman / Hürriyet Ortaokulu
Umut Efe Mutlu / Ankara / Beytepe İlkokulu
Merve Şahin / Malatya / Yaygın Ortaokulu

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2019, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4