banner303

Sağlıkçılardan değerlendirme toplantısı

Samsun İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç.Dr. Muhammet Ali Oruç, müdürlüğe bağlı 19 sağlık tesisinin yöneticileriyle bir araya gelerek bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Sağlıkçılardan değerlendirme toplantısı ABONE OL

Hastanelerde yürütülen çalışmalar, sağlık hizmeti sunumunda dikkat edilmesi gereken konular ve Evde Sağlık Hizmetlerinde yapılacak yeni düzenlemelerin görüşüldüğü toplantıda Merkezi Hekim Randevu Sisteminin daha etkili kullanılması için yapılabilecek çalışmalar da değerlendirildi.

Yaptığı açılış konuşmasında hastane yöneticilerine, hastane personelleriyle, hastalar ve hasta yakınlarıyla daha çok bir araya gelmeleri, onları dinlemeleri ve hastanenin tüm bölümlerini daha çok ziyaret etmeleri gerektiğini söyleyen İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç.Dr. Muhammet Ali ORUÇ, bu ziyaretlerin hem sağlık çalışanlarıyla ekip ruhunu oluşturularak birlikte karar alınma sürecine katkı sağlayacağını, hem de sorunların yerinde birinci ağızdan tespit edilerek daha hızlı ve etkin çözümler bulunmasını imkân sağlayacağını söyledi. 

Amaçlarının insan odaklı bir bakış açısıyla hasta ve hasta yakınlarına en iyi hizmeti sunmak olduğunu belirten Sağlık Müdürü ORUÇ, bunu da ancak sağlık tesislerimizde görev yapan temizlik personelinden hekimine tüm çalışanlarımız ve yöneticilerimizle ortak bir duygu ortaya koyarak başarabileceklerini vurguladı.

Merkezi Hekim Randevu Sisteminden daha çok hastanın faydalanması için il bazında bir çalışma başlattıklarını söyleyen Sağlık Müdürü ORUÇ, MHRS’ye önem vermeleri gerektiğini,  son 3 yılda yapılan 15 milyon muayenenin 5,5 milyonun da hastaların MHRS üzerinden hastaneye gelmeden randevu aldığını, amaçlarının bu hat üzerinden alınan randevuları daha da artırarak, her geçen gün artan hasta başvurularını hasta odaklı bir yaklaşımla karşılamak olduğunu belirtti. 

Hastane yönetimleri tarafından iletilen gündem maddelerinin de değerlendirildiği toplantıya Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr.Mehmet KILINÇ, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Selami ARSLAN, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Erol ÖZTÜRK, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr.Yusuf GÜNEY de hazır bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2018, 13:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner305

banner4