Samsun 2019 EV’leniyoruz Fuarı açıldı

TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde 3. kez düzenlenen ‘Samsun 2019 EV’leniyoruz Fuarı’ kapsamında Konut Projeleri, Mobilya, Aksesuar, Dekorasyon, Züccaciye, Gelinlik, Damatlık, Abiye Kıyafet, Çeyiz, Halı, Düğün Organizasyonu, Beyaz Eşya ve Ev Elektroniği stantlarının bulunduğu fuarın açılışı yapıldı.

Samsun 2019 EV’leniyoruz Fuarı açıldı

Açılış töreninde yaptığı konuşmada, fuarda Karadeniz Bölgesi’ndeki firmaların yer aldığı ifade eden TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, “Evlilik öncesindeki hazırlıkların rahatlıkla yapılacağı fuarımız, Karadeniz bölge ekonomisinin ve iç ticaretin hareketlenmesine katkı sağlayacaktır. Yalnızca ticari bağlantılar yapılmasına vesile olmayacak, yeni trendler ile bu ürünlerin modasının en yeni ve en güzel ürünleri de beğeniye sunulacak." dedi.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Fahri Eldemir’in ardından bir konuşma yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır ise “TÜYAP bu fuar alanını çalıştırmaya başladığı günden itibaren, Samsunumuz eski fuar günlerine kavuşmamış olsa bile o yönde ivmesi her geçen gün hızlanıyor. Ben TÜYAP yöneticilerimize yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.

EV’leniyoruz Fuarı’nın 3.’sünü açmaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren Samsun Valisi Osman Kaymak, “Evlenme konusu gerçekten bütün aileleri meşgul eden ve hayatımızı etkileyen olaylardan birisi. Evlenecek gençlerin evlenmek için zaman harcamalarını önleyecek bu fuarda esnaf ve ticaret erbabı müşteriyle özel bir ortamda bir araya gelmekte. İnşallah fuarımız beklenen amaca ulaşacaktır. Samsun’un potansiyeli yüksek olduğunu her yerde söylüyoruz. Ama bu potansiyel el ele verirsek, birlikte olursak daha da gelişebilir, katma değere dönüşebilir ve daha çok insanlarımıza iş ve aş olabilir. Samsun son yıllarda kentleşme anlamında çok güzel hizmetlere kavuştu. Sahil düzenlemesi bütün Türkiye’de örnek gösteriliyor. Artık bir çok insan Samsun’a gelip yerleşiyor. Samsun yaşam kalitesi yükselen bir kent oldu. Artık burdan göç veren değil göç alan kent olarak sorumluluğumuz çok daha fazla. Göç alan kentin yeni gelenler ve gelecek nesil için iş ve aş vermesi için de yoğun çalışmamız lazım. Samsun için ortak aklı, ortak paydayı oluşturursak, el ele verirsek Samsun çok daha iyi yerlere gelecektir.” şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra Samsun Olgunlaşma Enstitüsünün hazırladığı defilenin ardından Valimiz Sayın Osman Kaymak diğer protokol üyeleriyle birlikte  ‘3. EV’leniyoruz Fuarı’nın açılış kurdelasını keserek, fuarda yer alan stantları gezdi.
31 Ocak-03 Şubat tarihlerinde açık kalacak olan 3. EV’leniyoruz Fuarı’nın açılış törenine ayrıca, Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Tekkeköy Kaymakamı Edip Çakıcı, Ayvacık Kaymakamı Mehmet Zahid Uzun, Salıpazarı Kaymakamı Ali Osman Bulat, sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda ziyaretçi katıldı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4