Samsun'da 29 Ekim coşkusu, Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu

Samsun’da Cumhuriyet Gururu Samsun’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98’inci yıldönümü kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Samsun'da 29 Ekim coşkusu, Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98’inci yıldönümü kutlamaları Samsun’da başladı. Samsun Valiliği, Samsun Garnizon Komutanlığı ve Samsun Büyükşehir Belediyesi çelenkleri, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Samsun Garnizon Komutanı Topçu Albay İbrahim Camcı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve tarafından Atatürk Anıtı’na sunuldu.

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ Kutlama Mesajı yayımladı.
Vali Dağlı, "Asırlar boyu bağımsızlık uğruna büyük mücadeleler vermiş ve muhteşem zaferler kazanmış Aziz Milletimizin yeniden dirilişinin simgesi olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Samsun’da başlayan Millî Mücadele’nin zaferle sonuçlanmasının ardından Büyük Önder Atatürk’ün, “Türk Milleti’nin tabiat ve şiarına en uygun idare, Cumhuriyet idaresidir” sözleriyle ifade ettiği yönetim şeklinin kabulü ile milletimizin gücü ve demokrasiye olan inancı tüm dünyaya ilan edilmiştir.
Şanlı tarihimizdeki gurur tablolarından biri olan Cumhuriyet, Kurtuluş Savaşı’ndaki istiklal sevgisini, milli irade kavramına dönüştüren en kıymetli değerdir. Bu değer, Türkiye Cumhuriyeti’nin gerçekleştirdiği ekonomik alandan sosyal alana, siyasal hayattan eğitim alanına kadar birçok yeniliğe zemin hazırlamıştır.
Kurduğu devletlerin tamamında bağımsızlığa, adalete ve vicdan hürriyetine büyük önem veren Türk Milleti, eşi benzeri olmayan fedakârlık ve mücadele sonucu temellerini attığı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde de aynı çizgiyi muhafaza etmiştir. 
Cumhuriyeti korumak, kollamak ve sonsuza dek yaşatmak bizlerin yegâne görevidir. Geleceğin teminatı olan gençlerimiz, milli iradenin anlam ve önemini kavrayarak cumhuriyetin ilelebet muhafazasının güvencesidir.
Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşı kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı kutlayarak Samsunlu hemşehrilerime sağlık, huzur ve esenlikler diliyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344