Samsun'da Hayvanları İtfaiye kurtardı

Samsun’un Mahmudiye Mahallesi’nde yoğun kar yağışı sonrasında çatısı çöken ahırda mahsur kalan hayvanlar, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerinin hızlı müdahalesi ile kurtarıldı.

Samsun'da Hayvanları İtfaiye kurtardı

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin, yoğun kar yağışı ile birlikte son günlerde özellikte ahırların çatılarının çöktüğünü, ekiplerin hızlı bir şekilde vatandaşların yardımına gittiğini söyledi.

Havza İlçesi Memduhiye Mahalesi Dicle Sokak’ta yaşayan Seydi Şahin’e ait ahırın da çatısı yoğun kar yağışı nedeniyle ağırlığa dayanamayarak çöktü. Büyükbaş hayvanları ahırda mahsur kalan Şahin’in yardım çağrısı üzerine Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri kısa sürede bölgeye gitti. Yapılan çalışma ile ahırda mahsur kalan 4 büyükbaş hayvan canlı olarak itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

ERİYEN KAR, SU BASKINLARINA NEDEN OLUYOR

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin, yoğun kar yağışı ile birlikte son günlerde çatı çökme olaylarıyla sıkça karşılaşıldığını belirterek “Yoğun kar kütlesinin ağırlığına bağlı olarak çatı çökme olayları yaşanıyor. Vatandaşlarımızın yardım çağrısı üzerine ekiplerimiz Havza ilçemizdeki olayda da hızlıca müdahalede bulundular. Yapılan çalışma ile mahsur kalan 4 büyükbaş hayvan kurtarılarak vatandaşımıza teslim edildi” dedi. Zengin, karın erimesi ile birlikte su baskını olaylarını da gördüklerini belirterek bu olaylara da itfaiye ekiplerinin hızlıca müdahalede bulunduğunu dile getirdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4