Samsun'da 'JET FAN' uygulamalarında artış!

Samsun'da makine mühendislerine 'Jet Fan' uygulamaları, detaylı bir seminerle anlatıldı. MMO Başkanı Kadir Gürkan, "Jet Fan uygulamaları her geçen gün artıyor. Sistemi tanımamız şehrimiz için önem taşıyor" dedi.

Samsun'da 'JET FAN' uygulamalarında artış! ABONE OL

Makina Mühendisleri Odası(MMO) Samsun Şubesi ve Türk Tesisat Mühendisleri Derneği(TTMD) Samsun Temsilciliği, şube üyelerine yönelik 'Jet Fan Sistem Tasarım Kriterleri Montaj ve Devreye Alma Uygulamaları' semineri düzenlendi.

Seminerde açılış konuşması yapan TTMD Samsun Temsilcisi Cem Gürel, "Dernek olarak MMO Samsun Şubemizde siz değerli katılımcılara yönelik düzenlediğimiz seminerlerimize burada bir yenisini daha ekledik. Makine Mühendisi Gökhan Eroğlu'nun değerli bilgilerini aktaracağı seminerimizin verimli geçmesini dilerim" dedi.

KADİR GÜRKAN: TTMD KARDEŞ KURULUŞ
MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Gürkan da yaptığı konuşmada, TTMD ile birlikte bir çok önemli çalışmaya imza attıklarını belirtti. TTMD'nin, meslek disiplinlerinde 'ihtisaslaşmış bir sivil toplum örgütü' olduğunu vurgulayan Kadir Gürkan, "Bu değerli derneğimiz aynı zamanda Oda'mızın da kardeş kuruluşudur.  Meslek disiplinimize giren her türlü etkinliği birlikte yapmaya bundan sonra da hazırız" diye konuştu.

RAHMETLİ BAYRAM KARASU ANISINA
Konferansın yapıldığı salona Bayram Karasu adını verdiklerini hatırlatan Kadir Gürkan, "Şube hizmet binamız yapılırken o dönem başkan yardımcılığı görevini yapan rahmetli meslektaşımız Bayram Karasu ve dizayn ekibi, yönetmelik gereği yapmamız gereken yangın merdiveni yerine, merdiven kovasını basınçlandırma fanı vasıtası ile yangın kaçışına uygun hale gelerek yönetmeliğin gerekliliklerini yerine getirebileceklerini söyledi. Biz de bunu uyguladık" dedi.

KAPALI OTOPARKLAR VE TRAFOLARDA
'Jet fan uygulamaları'nın gitgide yaygınlaştığına dikkati çeken Kadir Gürkan, "Bu uygulama kapalı otoparklarda, endüstriyel tesislerde, güç iletim merkezlerinde, trafo odalarında yaygınlaşıyor. Bizim de bu sistemleri tanımamız, dizayn ve uygulama aşamasında bilgi sahibi olmamız hem şehrimiz hem de bölgemiz açısından önemli" diye konuştu.

GÖKHAN EROĞLU'NDAN DETAYLI SUNUM
Konuşmaların ardından Makine Mühendisi Gökhan Eroğlu, 'Jetfan Sistem Tasarım Kriterleri Montaj ve Devreye Alma Uygulamaları' ana başlığında, 'Havalandırma sistemleri, duman tahliye, hava değişimli sistem, duman kontrol sistemi, sistem tasarım kriterleri, monta, devreye alma uygulamaları, jet fan montajı, ana fan montajı, motorlu damper montajı, elektrik ve otomasyon' konularında üyelere detaylı bilgiler sundu.

Seminerin ardından TTMD Samsun Temsilcisi Cem Gürel, Gökhan Eroğlu'na vermiş olduğu değerli bilgilere 'Belge' sunarak teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2019, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4