Samsun'dan Depremzede Çocuklara El Emeği Oyuncaklar

Atakum Gençlik Merkezi Tiyatro Ekibi, depremzede çocuklar için yola çıktı.

Samsun'dan Depremzede Çocuklara El Emeği Oyuncaklar ABONE OL
GALERİ HABERİN İÇİNDEN
Bafra'da Çok Güzel Çalışmalar

Bafra'da Çok Güzel Çalışmalar

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı, Atakum Gençlik Merkezi Tiyatro Ekibi, Elazığ'da yaşanan depremde etkilenen depremzede çocuklar için yola çıktı.

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde yaşanan üzücü depremin ardından Atakum Gençlik Merkezi tiyatro ekibi depremzede çocuklara oyuncak dağıtıp, tiyatro gösterisi düzenleyerek moral vermeye hazırlanıyor.

Depremzede miniklere psikolojik anlamda da destek vermek için yola çıkan ekibi, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu uğurladı. 

Yolculuk öncesi Atakum Gençlik Merkezi önünde yola çıkacak olan ekip ile bir araya gelen İl Müdürü Kasapoğlu, 'Böyle anlamlı bir proje ile oradaki minik yavrularımıza destek olmanız bizleri çok gururlandırdı. Üzücü bir deprem yaşadık. Deprem sonrası ülkemiz, Elazığ ve Malatya için tek yürek oldu. Sizlerinde oradaki çocuklar için bir şeyler yapmanız alkışlanacak bir hareket. Umarım bir daha ülkemizde böyle afetler yaşanmaz. Ayrıca el sanatları atölyemizde gönüllü gençlerimizin depremzede çocuklara yaptıkları oyuncaklar için teşekkür ediyorum' dedi.

2 gün deprem bölgesinde kalacak olan ekip, Atakum Gençlik Merkezi El Sanatları Atölyesinde gönüllüler tarafından yapılan oyuncakları depremzede çocuklara dağıtacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4