banner341

Samsun eski Askeri Hastanesi, Adli Tıp oluyor!

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, OHAL kapsamındaki Kanun Hükmünde Kararname ile Sağlık Bakanlığına devredilen Samsun Askeri Hastanesi'nin, Adli Tıp Grup Başkanlığı olarak faaliyet göstermesi için girişimlerde bulunması bugün Samsun kamuoyunda geniş yer bulmuştu.

Samsun eski Askeri Hastanesi, Adli Tıp oluyor! ABONE OL

Konuyla ilgili açıklama Samsun Valisi İbrahim Şahin'den geldi. Şahin, Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Etüt, Proje ve Emlak Daire Başkanı İlkay Kuşçu'nun kendisini ziyaret ettiğini, eski Askeri Hastane binasının, Samsun ilinin ihtiyaçları doğrultusunda uzun zamandır kurulması planlanan Adli Tıp Grup Başkanlığı’na  devredilmesi Valiliğimizce de uygun görülmüş görüldüğünü söyledi. 


Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Etüt, Proje ve Emlak Daire Başkanı İlkay Kuşçu, Samsun Valisi İbrahim Şahin’i ziyaret etti.
Ziyarette Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Etüt, Proje ve Emlak Daire Başkanı İlkay Kuşçu,  Samsun Askeri Hastanesi’nin Adli Tıp Grup Başkanlığı'na devredilmesi ile ilgili olarak Vali İbrahim Şahin’e son gelişmelerle ilgili bilgi verdi.


Vali Şahin ziyaretin sonunda yaptığı açıklamasında, “İlimiz Çatalarmut İlyasköy Mahallesi’nde hizmet vermekte olan Askeri Hastane, Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında Kanun Hükmünde Kararname ile Sağlık Bakanlığı'na devredilmişti. Eski Askeri Hastane binasının, Samsun ilinin ihtiyaçları doğrultusunda uzun zamandır kurulması planlanan Adli Tıp Grup Başkanlığı’na  devredilmesi Valiliğimizce de uygun görülmüş olup, konu Sağlık Bakanlığı'na iletildi. Önümüzdeki süreçte bu yöndeki çalışmalar devam edecek olup, inşallah ilimizin ihtiyaç duyduğu bu kurum, Sağlık Bakanlığı'nın da uygun görmesi halinde hizmete girecektir. ”dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2016, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4