Samsun merkezli kutlamalar turizme büyük katkı sağlayacak

Bu sene turizm sezonu çok daha hareketli geçecek diyen Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği KATİD Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Murat Toktaş “Nisan ayındaki 23 Nisan etkinlikleri ve 19 Mayısın 100. Yılı oluşu sezona hızlı ve hareketli başlamamıza neden oluyor.” Dedi.

Samsun merkezli kutlamalar turizme büyük katkı sağlayacak ABONE OL

Bu özel günlerin Samsun merkezli kutlanacak olması şehrimizin marka ve imajına büyük katkı sağlayacağını söyleyen KATİD Başkanı Murat Toktaş “ Sezona hareketli başlıyoruz, devamında kültür turları devam edecek. Uzun zamandır çalıştığımız körfez ülkeleri pazarından ciddi geri dönüşler alıyoruz. Ayrıca, bir yandan var olan geleneksel pazarlara yeni ürünler sürerken diğer yandan da yeni pazarlara yönelmekteyiz. Turizmin çeşitlendirilmesi konusundaki çalışmalarımız da sürmektedir. Bu çalışmalar daha da artan bir ivmeyle devam etmektedir. Bunu yaparken de her şeyin son derece ince ve hassas biçimde hesaplanması, günü kurtarmaya çalışırken geleceğin tehlikeye atılmaması gerekmektedir. Hedefimiz Samsunu Karadeniz’in en önemli turizm merkezi haline getirmektir” Dedi 
Bu çalışmaların bir ekip işi olduğunu söyleyen KATİD Başkanı Murat Toktaş “Çalışmalarımız sırasında desteklerini sektörden esirgemeyen başta Sayın valimiz Osman Kaymak bey ve Büyükşehir belediye başkanımız ile OKA Genel sekreteri Sayın Mevlüt Özen bey olmak üzere bütün kurum ve kuruluşlarımıza, sektör çalışanlarımıza, amatörce de olsa elinden gelen her şeyi katkı olarak sunan hemşerilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. “ dedi.

KATİD Başkanı Turizm Haftası Mesajı
Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Toktaş, 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Turizm Haftası” nedeniyle bir mesaj yayımladı.
KATİD Başkanı Murat Toktaş “Türkiye’nin en önemli sektörlerinden biri olan turizm, Türkiye’de olduğu gibi Karadeniz bölgemizde de hızla gelişiyor. Sektör olarak sağladığı istihdam ve döviz ile Türkiye ekonomisine çok ciddi katkı sağlamakta ve cari açığın kapatılmasında kilit sektörlerin başında yer almaktadır. ‘Bacasız sanayi’ olarak adlandırılan ve günümüzde ise ekonominin lokomotifi haline gelen turizm, Bölgemiz için de çok daha büyük bir potansiyele sahiptir.
İlk olarak yerli turistle başlayan turizm hareketi günümüzde körfez ülkelerinden gelen yoğun yabancı turist ile hız kazanmıştır. Klasik Kum güneş deniz üçlüsünün dışında alternatif aramaya başlayan turistlerin ilk adresi olan Karadeniz bölgesi, sunduğu birçok turizm dalı ile gelenlere yeni deneyimler kazandırmaktadır.
 Hedefimiz turizm gelirlerimizi daha da artırarak Türkiye ve Karadeniz bölge ekonomisine çok daha fazla katkı sağlamaktır. Bu bilinç ile hareket ettiğimiz zaman önemli bir eşiği de atlamış olur. Daha planlı ve vizyoner çalışmalarla Karadeniz bölgesi Türkiye’nin en önemli turizm bölgesi arasında yerini alacaktır. Bunu da hep birlikte yapacağız Çünkü turizm sadece turizmcilerin yaptığı bir iş kolu değildir. Bu vesile ile değerli meslektaşlarımın ve turizm gönül vermiş dostlarımızın Turizm haftasını kutluyorum. “ dedi

Yalçın Karataş

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4