banner327

Samsun Tarım Fuarı açılıyor hedef 50 bin ziyaretçi

Kuruluşumuz Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, TARMAKBİR Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği işbirliğinde, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı başta olmak üzere, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, TZOB Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası ve Ziraat Mühendisleri Odası Samsun Şubesi destekleri ile hazırlanan “SAMSUN TARIM FUARI”, 16-20 Eylül 2015 tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Samsun Tarım Fuarı açılıyor hedef 50 bin ziyaretçi ABONE OL

Tarım ve hayvancılık sektöründeki gelişmeleri ve yenilikleri ilgililere topluca sunmayı hedefleyen Fuarımızda, tarımsal mekanizasyon, traktör, sulama sistemleri, bitki besleme, yem, ilaçlama, tohum, hayvancılık ekipmanları başta olmak üzere bölgenin ihtiyaç duyduğu tüm ekipman ve ürün grupları fuarda yer almaktadır. Ayrıca sergi salonu içerisinde oluşturulmuş perakende satış noktasında firmalar konu ile ilgili çeşitli ürünlerin satışlarını gerçekleştireceklerdir.

Ersözlü ; 50,000 ziyaretçi hedefliyoruz.

Karadeniz bölgesinde sektörün büyük buluşması olacak fuarımızda yurtiçi ve yurtdışından toplam 50,000 üzerinde ziyaretçi hedeflenmektedir.

Yurtdışından Azerbaycan, Gürcistan, İran, Irak, Kıbrıs, Ürdün başta olmak üzere 20’ye yakın ülkeden iş adamları davet edilmiştir. Tüm bu iş adamları fuarda yer alan sektör temsilcileri ile ikili iş görüşmeleri yaparak, bölgeden yapılan ihracata katkı sağlayacaktır.

Yurtiçinden ise Amasya, Bartın, Bayburt Bolu, Çorum, Giresun, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Ordu, Sinop, Tokat, Rize, Yozgat, Zonguldak gibi illerden ve Samsun’un tüm ilçelerinden on binlerce çiftçi fuarımızı ziyaret edecektir.

Ersözlü; 18 Eylül 2015 Cuma günü kadınlar günü olarak kararlaştırdık.

18 Eylül 2015 cuma günü tarım sektöründe faaliyet gösteren kadın girişimciler ile kadın çiftçilerimize yönelik Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı standında özel etkinlikler düzenlenecektir. Bu tarihte fuarımız ziyaret etmek isteyen kadın girişimci ve çiftçilerimiz için Samsun merkez ve ilçelerinden Fuar Merkezimize ücretsiz ulaşım imkanı sağlanacaktır.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2015, 08:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner318

banner4