banner341

Samsun Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

Samsun Üniversitesi web sayfasından öğretim üyesi alımına dair bildiri yayınladı.

Samsun Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak ABONE OL

Bildiri şöyle;
Samsun Üniversitesi Rektörlüğünden: 
Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmenliğinin ilgili maddelerine göre profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi alınacak olup, adayların kamu hizmetine girmede aranan genel şartlara sahip olması gerekmektedir. 
Adayların özgeçmiş ve yayın listeleri ile birlikte bilimsel çalışmalarını (makale, tez, kitap vb.) kapsayan dosyalarını (profesörler için 6 takım; doçent ve doktor öğretim üyeleri için 4 takım) ilanın Resmi Gazete'de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde aşağıda belirtilen belgeler ile birlikte başvuru adresine teslim etmeleri gerekmektedir. 
Başvuru için gerekli belgeler:
1- Adayın başvurduğu kadroya ait, anabilim dalı, kadro derecesi ve açıklamaları içeren dilekçe formu //pdb.samsun.edu.tr/formlar/ 
2- Özgeçmiş ve yayın listesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarından profesörler 6 takım; doçent ve doktor öğretim üyesi başvuruları için 4 takım dosya 
3- Lisans, yüksek lisans, doktora belgesi; profesörler için doçentlik belgesi (onaylı) 
4- 2 adet fotoğraf 
5- Nüfus cüzdanı fotokopisi 
6- Erkek adayların askerlik durumlarına ilişkin belgenin aslı veya onaylı kopyası 
7- Halen çalışanlar ve daha önce kamu hizmeti bulunanlar için hizmet belgesi 
8- Herhangi bir adli sicil kaydının olmadığını gösterir belge, (E-Devlet üzerinden) 
Başvuru Süreci:
1-Adaylar, eser listelerini yazılı olarak teslim etmek ve başvuru dosyalarını bir (1) takım olarak başvuru sırasında sunmak kaydıyla, başvuru dosyalarındaki bilimsel eserlerini (makale, tez, kitap vs.) elektronik ortamda (CD, DVD veya flash bellek) verebilirler. 
2-Doktora ve doçent unvanı yurtdışından alınmış ise denkliğinin Üniversitelerarası Kurul tarafından onaylandığını gösterir belgenin eklenmesi gerekmektedir. 
3-Profesör kadrosuna başvuranlar adayların başlıca araştırma eserini belirtmeleri gerekmektedir. 
4-İlanımıza www.samsun.edu.tr adreslerinden ulaşılabilir. 
5-Adayların //pdb.samsun.edu.tr/formlar/ adresinden ulaşabilecekleri Samsun Üniversitesi Öğretim Üyesi Başvuru Formunu doldurmaları gerekmektedir. 
6-Başvurular şahsen yapılacak olup posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir 

 

Not: Profesör ve Doçent başvuruları Canik Yerleşkesindeki Personel Daire Başkanlığına, Dr. Öğretim Üyesi başvuruları ise ilgili fakültelere yapılacaktır. 
 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4