Samsunlu Ebelere doğuma bakış eğitimi

Samsun Kamu Hastaneleri Birliği ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü arasında düzenlenen protokol gereği Samsun ilinde görev yapan 20 ebeye “Ebeler İçin Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış Eğitimi” düzenlendi.

Samsunlu Ebelere doğuma bakış eğitimi

TKHK Sağlık Bakım ve Hasta Hizmetleri Daire Başkanlığının koordinatörlüğünde Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde 30 Ekim – 10 Kasım tarihleri arasında, 5 gün teorik ve 5 gün uygulamalı olarak 10 gün süreyle gerçekleştirilen eğitimde katılımcılara; ebelik mesleğinin önemi, ebelik mesleğinin felsefesi, etik yaklaşımlar, normal doğumun anne ve bebeğin sağlığına katkıları, doğum eylemi, doğum eyleminde ebenin rolü, ebelik uygulamaları, doğum sırasında nefes ve beden egzersizleri, doğum pozisyonları, doğum sonrası bakım hakkında bilgi verildi. 

OMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik ve Hemşirelik Bölümü öğretim görevlileriyle, Kadın Doğum Hastanesinde görev yapan Kadın Doğum Uzmanları tarafından verilen eğitimin ardından Genel Sekreter Prof.Dr. Süleyman Sırrı KILIÇ, Mali Hizmetler Başkanı Sadi ERGİN ve yöneticiler tarafından ebelere katılım belgesi verildi. 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2017, 08:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4