Samsun'un Çocukları Atatürk'ün Yolunda

Canik Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen "Samsun'un Çocukları Atatürk'ün Yolunda" gezisine katılan Samsunlu öğrenciler memleketlerine döndü.

Samsun'un Çocukları Atatürk'ün Yolunda ABONE OL

Canik Belediyesi’nin, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün desteğiyle düzenlediği "Samsun’un Çocukları Atatürk'ün Yolunda" gezisi sona erdi. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı sırasında Samsun'dan başlayarak izlediği yolu takip ederek sırasıyla Havza, Amasya, Erzurum ve Sivas'ı gezen 17 ilçeden toplam 40 öğrenci Samsun’a döndü. Gittikleri illerde tarihi yerleri gezen ve o illerin Valileri, Belediye Başkanları ve İl Milli Eğitim Müdürlerini ziyaret eden öğrencileri Samsun’da Canik Belediye Başkan Yardımcısı Alican Usta karşıladı.

TARİHİNİ BİLEN GENÇLİK
Karşılama sonrası Canik Kültür Merkezi'nde geziye katılan öğretmen ve öğrencilerle kahvaltıda biraraya gelen Başkan Yardımcısı Alican Usta, öğrencilerden gözlemlerini ve duygularını dinledi. Her yıl düzenledikleri kültür ve tarih gezisiyle gençlerin 19 Mayıs ruhunu yerinde daha iyi anlamalarını amaçladıklarını belirten Usta, "Öğrencilerimizin gözlerindeki heyecanı görebiliyorum. Bu geziyle gençlerimizin, tarihimizi sadece kitaplardan değil yaşayarak öğrenmelerini istiyoruz. Gençlerimiz tarihimizi ne kadar iyi bilirse geleceğimize de o kadar ışık tutmuş oluruz. Bu nedenle bu gezileri ve sizleri çok önemsiyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2017, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4