Sevdamız Platformu Çocukları Sevindirdi

Sevdamız Samsun Platformu, Kurtuluş Savaşı’nın önemli isimlerinden olan Samsun’un 19 Mayıs İlçesi’nde Rum çetelere karşı savaşan Fatma Çavuş’un torunlarına hediyeler götürdü.

Sevdamız Platformu Çocukları Sevindirdi

 Fatma Çavuş, Milli Mücadele yıllarında Türk köylerini basan Rum çetelere karşı çetin mücadeleler vermiştir. Bu mücadele esnasında köyde eli silah tutan kadın ve çocuklara taktikler vererek vatan savunmasında yerini almıştır. Rum çetelerinin baskınları esnasında köyde parola sisteminin kullanılmasını sağlamıştır. Cesareti ve Türk kadınına yakışır kahramanlığı sayesinde bölgedeki çetelerin korkulu rüyası haline gelen Fatma Yalçın savunmada gösterdiği üstün başarılar sayesinde halkın daha fazla zayiat vermelerini de önlemiştir.

Platformun yönetim kurulu, Samsun’un en ücra köşelerinde yaşayan çocuklara Minikler Üşümesin Projesi kapsamında ulaşmaya devam ediyor. Yaptığı çalışmalar ile Samsun’da yaşayan çocuklar Samsun Sevdası’nı aşılayan platformun yönetim kurulu üyeleri bu kez 19 Mayıs İlçesi Hibe Köyü’nde Sevdamız Samsun Platformu Almanya Temsilcisi Ramazan Semiz ve Almanya’da yaşayan Samsun sevdalılarının desteği ile yaşayan çocuklara polar ve bot götürdü. Platform Başkanı Nuri Seven ve yönetim kurulu üyeleri, pandemiden dolayı tedbirleri elden bırakmayarak miniklere hediyelerini takdim etti. 

Son günlerde Samsun’da meydana gelen olaylara da değinen Başkan Nuri Seven, “Türk tarihinde kadının yeri her zaman önemlidir. Kadınlarımız bizim baş tacımızdır. Yuvalarımızı ayakta tutan en büyük unsurlardır. Yeri geldiğinde Fatma Çavuş gibi vatanın ve milletini canı pahasına savunan kadınlarımıza yapılan fiziksel ve psikolojik tüm saldırıları şiddetle kınıyoruz. Bizim annelerimize, kardeşlerimize, çocuklarımıza karşı yapılan bu saldırılara en ağır cezaların verilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344