banner341

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nde Dünya Kadınlar Günü Kutlaması

Samsun Valiliği Samsun Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nde Dünya Kadınlar Günü Kutlaması ABONE OL

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, Samsun Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nde gerçekleşen anmada; Samsun Valiliği Samsun Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Sağlam tarafından odalara tek tek ziyaretler gerçekleştirilerek kadın personele karanfil dağıtıldı, varsa problemler ve beklentiler üzerine sohbet edildi.
Konu ile ilgili bir açıklama yapan İl Müdürü Sağlam: “8 Mart, her yıl tüm Dünyada olduğu gibi bizde de ‘Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ olarak kutlanmaktadır. Aslında, gerek olaya şahsi bakışım ve gerekse de kurumsal politikamız olarak; hepimizi dünyaya getiren, büyüten, emek veren ‘kadın’ mefhumunu bir güne sığdıran anlayışın karşısındayız. Kadın çiftçilerimize yılın 365 günü hep bir adım daha fazla yaklaşarak pozitif ayrım uygulamakta, çalışanlarımıza da gerektiğinde anlayış gösterdiğimizi düşünmekteyiz. Sonuçta bizler, ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ diyen bir inancın ve Kurtuluş Savaşı’nda kadını ve erkeği ile omuz omuza mücadele vermiş bir milletin mensuplarıyız.
Mücadelemiz birlikte ve beraberce sürecektir. Bugün bu vesile ile bir kez daha kadın personelimizin ve çiftçi kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum.” dedi.​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4