Tekkeköy Belediyesi bir aileyi daha sıcak yuvaya kavuşturdu

Tekkeköy Belediyesi, örnek belediyecilik çalışmaları kapsamında zor şartlarda yaşam mücadelesi veren bir aileye daha prefabrik ev yaparak sıcak yuvaya kavuşturdu.

Tekkeköy Belediyesi bir aileyi daha sıcak yuvaya kavuşturdu ABONE OL

Tekkeköy Belediyesi rutin belediyecilik hizmetlerinin yanında sosyal belediyecilik anlamındaki örnek çalışmalarına aralıksız devam ediyor. İlçede yapılan sosyal doku anketleri sonucunda belirlenen oturulamayacak durumdaki evlerin yerine prefabrik evler yaparak ailelere sıcacık yaşanabilir mekanlar kazandırıyor. Bu kapsamda Tekkeköy Belediyesi zor şartlar içerisinde hayatlarını sürdürmeye çalışan Yeşildere Mahallesindeki bir aileyi daha sıcacık bir yuvaya kavuşturdu. 

Yol, kaldırım, park, bahçe, tesis, temizlik işleri gibi rutin belediyecilik hizmetlerinin yanında sosyal belediyeciliği tam manasıyla gerçekleştirdiklerini belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “İlçemizde yaşayan tüm halkımızın en iyi şartlarda hayatını sürdürebilmeleri için imkanlarımızı sonuna kadar seferber ediyoruz. İlçemizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gıda, yakacak, giyim, ev tadilatı onarımı, malzeme yardımı gibi daha birçok yardımın yanında oturulamayacak durumdaki evlerinin yerine prefabrik evler inşa ederek sıcacık yuvalarda hayatlarını devam ettirmelerini sağlıyoruz. İlçemizde kırk beş aylık hizmet süremiz içerisinde tadilat, onarım, bakım, malzeme yardımı, konteyner ve betonarme evlerin yanında kırka yakın prefabrik ev yaparak ihtiyaç sahibi ailelerimize teslim ettik.

Yaşamanın imkansız olduğu zor şartlar içerisinde hayatlarını sürdürmeye çalışan bir ailemizi daha yaklaşan kış şartları öncesi evini teslim ettik.  Bugün Yeşildere Mahallemizde ikamet eden bu dört kişilik ailemizi sıcacık bir yuvaya kavuşturmanın huzurunu ve mutluluğunu ailemiz ile birlikte paylaştık. Yine 23 Nisan Mahallemizde oturan ilçemizin sevilen sayılan büyüklerinden Dursun amcamızın oturulmayacak durumda ki evini yaşanabilir bir ev haline getirerek, çatısı bacası akmayan sımsıcak pırıl pırıl bir yuvaya dönüştürdük. Bizlere bu hizmetleri gerçekleştirebilmeyi nasip eden Rabbime şükürler olsun. Ayrıca ihtiyaç sahibi ailelerimize bu sıcak yuvaları oluşturmada maddi manevi desteğini esirgemeyen hayırseverlerimize, sanayicilerimize, işadamlarımıza ve şehrimizin güzel insanlarına en kalbi teşekkürlerimi borç bilirim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2017, 14:21

Yalçın Karataş


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4