banner341

Turizmciler Tanışma Toplantısı'nda Biraraya Geldi

Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Mehmet Acar, Samsunlu turizmcilerle ilk kez bir araya geldi.

Turizmciler Tanışma Toplantısı'nda Biraraya Geldi ABONE OL

KATİD Başkanı ve North Point Hotel Koordinatörü Murat Toktaş’ın ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya, turizmden sorumlu vali yardımcısı Recep Yüksel, TÜRSAB a bağlı seyahat acenteleri ve KATİD üyesi oteller katılım sağladı. 

Açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Sayın Recep Yüksel ”Güzel bir birlikteliğimiz var, ortak hareket etmek adına paydaşlarımızla sık sık bir araya gelip yol haritamızı belirliyor ve güncelliyoruz. Turizm anlamında potansiyelimizi tam kullanamıyoruz. Bir katma değer üretmek için nerede takılıyorsak belirleyip önümüzdeki psikolojik yada diğer etkenleri temizleyip yolumuza devam etmeliyiz.” dedi

Toplantıda konuşan Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Acar ise “Samsunda yapılması gereken ne varsa yapmak değer katmak için buradayım. Samsun turizm anlamında birçok alternatife sahip, bunları değerlendirip doğru bir strateji ile Samsun ekonomisine büyük katkı sağlayacağımıza inanıyorum. Şehrin hem otel hem de acente olarak profesyonel işletmelere sahip olması da bizim işimizi kolaylaştıracaktır. Kültür ve Turizm müdürlüğü olarak sizlerin yanınızdayız bundan sonra hep birlikte hareket edeceğiz.” dedi.

Ortak Akıl Önemli

Toplantıda konuşan KATİD başkanı Murat Toktaş ”Uzun süre boş kalan Kültür ve Turizm Müdürlüğüne atamanın gerçekleşmesi sevindirici. Gerçekleşen atama sonrası sayın müdürümüzle ihtiyacımız olan ivmeyi yakalayacağımıza yeni projeler ile Samsun turizmine katkı sağlayacağımıza inanıyorum. Birlikte yapacağımız çalışmalarımızla Samsun’a ekonomik ve imaj anlamında katkı sağlayacağımıza inanıyorum. Biz sektörümüzle ilgili alınacak kararlarda ve yapılacak aktiviteler ile çalışmalarda birlikte hareket etmek istiyoruz.  Bu konuyu da sayın müdürümüzün önemsiyor olması bizleri mutlu etti” Dedi

TÜRSAB BYK başkanı Temel Uzlu ise “Alt yapı anlamında da samsun bölgedeki bütün illerden daha iyi durumda ve birçok sorunu çözülmüş. Şimdi bir kıvılcıma ihtiyacımız var. Meslektaşlarımızdan istediğimiz ise daha katılımcı olmaları. Sayın vali yardımcımızın tecrübesi ve sayın müdürümüzün istekli oluşu bizim için çok büyük şans” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2018, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner366