banner341

Türk Kızılay'ından Kan Bağışı Kampanyası

Samsunspor'un kafilesi, 20 Ocak 1989 tarihinde Malatyaspor ile oynayacağı Süper Lig müsabakasına giderken kaza yapmıştı. Kaza sonrasında halk, kan bağışında bulunmak için hastanelerde uzun kuyruklar oluşturmuşlardı.

Türk Kızılay'ından Kan Bağışı Kampanyası ABONE OL

Saat:09.30 civarında Havza ilçesinde kafileyi taşıyan kulüp otobüsünün kamyonla çarpışması sonucu kafileyi taşıyan otobüs uçuruma yuvarlanmış, Samsunspor'un üç oyuncusu; Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomiç, Teknik Direktör  Nuri Asan ve otobüs şoförü Asım Özkan hayatını kaybetmişti. Kazada hayatta kalan birçok oyuncu ve kafile üyesi de ciddi şekilde yaralanmış veya sakat kalmıştı.

Samsunspor'un kazazedelerine ilk yardımı hemen geriden gelen ve Diyarbakırspor deplasmanına gitmekte olan Çarşambaspor kafilesi yapmıştı. Çarşambasporlu yönetici, futbolcu ve görevliler, kazaya uğrayan Samsunsporlular’ı tek tek otobüsten çıkartıp Havza Devlet Hastanesi'ne taşımış ve tedavileri için kan vermişlerdir. Ayrıca kaza sonrasında kazada yaralanan sporcularımızın sevk edildikleri hastanelerde halk kan bağışında bulunmak için uzun kuyruklar oluşturmuşlardı. 

BU KAN SİZİ UNUTUR MU?
Türk Kızılay'ının ülkemizin kan ve kan ürünleri ihtiyacını karşılamak üzere yürüttüğü Güvenli Kan Temini Programı kapsamında 20 Ocak 1989 tarihinde meydana gelen elim trafik kazasında hayatını kaybeden spor şehitleri, yaralanan ve sakat kalan sporculara ithafen “BU KAN SİZİ UNUTUR MU?” sloganı ile Samsunspor ve Türk Kızılay'ı işbirliğinde 20 -27 Ocak 2020 tarihlerinde Samsun Cumhuriyet Meydanında kan bağışı kampanyası düzenlenecek. 

Kampanya kapsamında alınacak kanlar sağlık kuruluşlarında tedavileri esnasında kan ve kan ürününe ihtiyaç duyan hastalara kullanılacak. Samsunspor Yönetimi, Teknik heyeti, Futbolcular ve Taraftar Grupları ile Türk Kızılay'ı olarak “BU KAN SİZİ UNUTUR MU?” sloganı ile Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek kan bağışı kampanyasına 18-65 yaş aralığında bulunan tüm Samsun halkını resmi kimlik belgeleri ile kan bağışında bulunmaya davet ediyor.

Haber:Köksal ÖNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4