Ünlü oyuncu aynı maskeyi defalarca kullanınca hastalandı!

Esra Akkaya, koronavirüs salgını esnasında kullanılan maskeler için herkesi uyardı. Kendisinin bir maskeyi defalarca kullanmasının sonucunda hastalandığını söyledi.

Ünlü oyuncu aynı maskeyi defalarca kullanınca hastalandı!

Oyuncu Esra Akkaya, koronavirüs salgını süresince kendisini Bodrum'daki evinde oğlu Can Alex ve annesi ile beraber gönüllü karantinaya aldı. Yalnızca zaruri olduğu sürece evden dışarı çıkan Akkaya, zaman zaman da sosyal medya hesabı üzerinden sevenleriyle takipleşiyor.
Son olarak ise Instagram hesabından çektiği bir video ile hem itirafta bulunan hem de sevenlerini uyaran Esra Akkaya, aynı maskeyi defalarca kullandığı için enfeksiyon kaptığını dile getirdi. 
Oyuncu, tek kullanımlık olan mas
keyi birden fazla kullandığını itiraf ederek bunun sonucunda gözyaşı yolu iltihabı olduğunu söyledi.


Takipçilerinin de benzer hataya düşmemeleri konusunda uyarıda bulunan Esra Akkaya, şu ifadeleri kullandı:
''Bir süredir yoktum. Bunun nedeni göz yaşı yolu iltihabı oldum. Çok acayip bir şey maske hastalığıymış. Aman diyeyim dikkat edin. Ben aynı maskeyi öyle defalarca kullandım itiraf ediyorum. Yapmayın, çünkü çok ciddi riskleri var. Yani burundan o göz yaşı yoluna doğru bir sürü bakteri gidebiliyor. Hala daha tam iyileşemedim ama artık enfeksiyonu geçti, gözümün şişi indi. Yani demem o ki dikkatli olun. Ben maske takmam gereken bir yere, alışverişe bile gitmemeye çalışıyorum. Çok az gidiyorum.
Aslında denize girmek belki çok iyi gelecek bir şey bu aşamada ama galiba plajda da maske takılıyormuş o yüzden hiç denemedim. Maskenin herhalde bir sürü faydası var ama ciddi riskleri de var.''

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344