banner438

VM Medical Park Samsun'dan Epilepsi Günü'ne özel mor parti

26 Mart Dünya Epilepsi Günü dolayısıyla VM Medical Park Samsun Hastanesi farkındalık etkinlikleri gerçekleştirdi.

VM Medical Park Samsun'dan Epilepsi Günü'ne özel mor parti

Tüm hastane çalışanları “Epilepsinin Farkındayız” yazılı bileklik takarak dikkatleri epilepsi hastalığına çekti. Aynı zamanda yetişkin Nöroloji hekimleri ve hastane misafirleri mor gözlük takarak poz verdi, epilepsiye farkındalık çağrısında bulundu. Çocuk Nöroloji hekimi ve epilepsi hastalığı olan çocukların bir araya geldiği bir organizasyon düzenleyen VM Samsun, “Mor Parti” adını verdiği etkinlikte “Epilepsi ile Büyüyorum” mottosuyla renkli anlara imza attı. Mor partide verilen ikramlıklarda her şey mordu, çocuklara eşlik eden bir öğretmen vardı. Çocuklar doktor ve hastane yöneticileriyle birlikte mor parmak boyası yaparak, el baskı çalışması gerçekleştirdi ve çocuklara VM Medical Park Samsun Hastanesi’nden hatıra hediye edildi.

Çocuk Nöroloji Kliniği’nden Dr. Öğr. Üyesi Hülya İnce, “Epilepsi hastası 8 yaşındaki Cassidy Megan, toplumda epilepsi ile ilgili ön yargıların yıkılmasını ve epilepsi hastalarının kendilerinin yalnız olmadıklarını bilmelerini sağlamak amacıyla 2008 yılında başlattığı “Mor Gün” hareketi, günümüzde tüm dünyada epilepsi farkındalık günü olarak kutlanıyor. Epilepsi hastalığından rahatsız olduğunu belirten kişiler ailemizden biri, arkadaşımız ya da komşumuz olabilir. Bu yüzden hepimize görevler düşüyor. Daha fazla bilinçlenmeli ve bilinçlendirmeliyiz. Bugün Epilepsi ile önyargıları yıkma günü, hep birlikte başarabiliriz. VM Medical Park Samsun Hastanesi ailesi olarak bugün üzerimize düşeni yaparak farkındalık etkinliklerine imza attık, biz hep birlikte “Epilepsinin Farkındayız” diyoruz” dedi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
celi kua
celi kua - 2 ay Önce

cok güzel bir calısdma

SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344