banner341

Yakakent Belediyesi işçilerine rekor zam!

Yakakent Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında belediye işçilerinin mali ve sosyal hakları konusunda toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Yakakent Belediyesi işçilerine rekor zam! ABONE OL

Yakakent  Belediyesi  ile Hizmet-İş Sendikası arasında arasında yapılan Toplu iş sözleşmesi karşılıklı anlaşma  ile sonuçlandı. 

Yakakent Belediyesinde yapılan imza törenine Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, Şube Sekreteri Arif ÇELİK’in yanı sıra mali hizmetler müdürü Ayşın HOPAÇ İşyeri Sendika Temsilcisi Banu Han TOSUN katıldı. 

ALIN TERİ KURUMADAN
Belediye başkanı Hüseyin KIYMA "Çalışanlarımızla aile gibiyiz güzel yakakentimizi birlikte yönetiyoruz. Belediyemizin imkanları neticesinde çalışanlarımızın emeğini göz ardı edemeyiz görev yaptığım sürece şirket çalışanları dahil olmak üzre çalışanlarımız maaşlarını zamanında alnının teri kurumadan almıştır." dedi.


HAYIRLI OLSUN
Şube Başkanı Ziya Uzun ise  "Öncelikle Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma’ya ve komisyona yürekten teşekkür ediyorum. İşçi arkadaşlarımız adına sevindirici bir anlaşmaya vardık Yapılan bu anlaşma ile çalışan arkadaşlarımızın ücretleri, sosyal hakları, çalışma koşulları ve ekonomik dengeleri gibi daha bir çok konuda karşılıklı hoşgörü ve uzlaşı içerisinde görüşmeleri neticelendirdik.Yeni yılın ilk günlerinde işçi arkadaşlarımız yapılan sözleşme neticesinde enflasyona yenik düşmedi.Çalışanların yüzünü güldüren bu Toplu iş sözleşmesi üye arkadaşlarımıza ve ailelerine hayırlı olsun." diye konuştu.
Uzun; Yakakent  Belediyesinde çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesinin iki yıl geçerli olduğunu, işçi arkadaşlarımızın alacağı yevmiyelere ve diğer mali sosyal haklara iki yılda toplam %72 oranında zam yapıldığını belirterek 2019 yılı için  yevmiyeye  %32 sosyal pakete %5  2020 yılı için ise yine aynı oranda artış sağlandığını belirtti. toplamda %72 gibi bir artış oldu işçi arkadaşlarımızın yüzlerini güldüren toplu iş sözleşmesinin sonucları itibari ile hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet yayla
Mehmet yayla - 2 yıl Önce

Biz aile çalışma sosyal hizmetlerde 4D sürekli işçi kadrosunda çalışıyoruz bizler üvey evlatmıyız yeni kadroya geçtik 1 yıl olacak hala taşeron muamelesi görüyoruz

Misafir
Misafir - 2 yıl Önce

Şu buyuksehirde calısan işcilerede bi el atılsın koskoca büyüksehir belediyesi 85 kişiye kadro veremedi

A Karadeniz
A Karadeniz - 2 yıl Önce

Öncedeb aldıkları maaş neydi. Sözleşmeden sonra alacakları maaş ne olacak. Haberden anladığım kadarıyla işçileri 10.000 tl nin üstünde maaş alacakları görülüyor.

SIRADAKİ HABER

banner4