banner341

Yeni dönemde sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?

Kontrollü sosyal hayat döneminde sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bakan Koca cevap verdi.

Yeni dönemde sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı? ABONE OL

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bakan Koca, bir muhabirin "Kontrollü sosyal hayat döneminde sokağa çıkma yasağı olacak mı?" sorusuna "Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı sürüyor. Önümüzdeki dönem için karar alınınca açıklanacak. Biz sürmesinden yanayız" şeklinde yanıt verdi.

Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Salgınla mücadele birinci dönemde hedefimiz hastalığı kontrol altına almaktı. İkinci dönemde hedefimiz hastalığın önündeki fırsatları ortadan kaldırmak ve hayatı yeniden düzeltmektir. Yeni döneme isim vermeye yararlı buluyoruz. Bu isim kontrollü sosyal hayattır. Kontrollü sosyal hayat ikinci dönemin stratejisidir" ifadelerini kullandı.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bakan Koca, bir muhabirin "Kontrollü sosyal hayat döneminde sokağa çıkma yasağı olacak mı?" sorusuna şu şekilde yanıt verdi: "Bu hafta sonu için sokağa çıkma yasağının devam ettiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Sadece büyüklerimizle ilgili belli bir zaman diliminde serbestlik olduğunu biliyorsunuz. Önümüzdeki dönem için karar alınınca açıklanacak. Biz sürmesinden yanayız"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4