Yetkin Bulut Turizm Fakültesi dekanı oldu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Turizm Fakültesinde yeni Dekan Prof. Dr. Yetkin Bulut, görevine başladı.

Yetkin Bulut Turizm Fakültesi dekanı oldu

Turizm Fakültesi Dekanlığı makamında Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal ile Rektör Yardımcıları Cengiz Batuk ve Prof. Dr. Fehmi Yazıcı’nın katılımıyla düzenlenen devir teslim töreninde eski Dekan Prof. Dr. Ali Uzun, görevini Prof. Dr. Yetkin Bulut’a devretti.
Törende ayrıca; Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mutlu Kaya ile Fakülte öğretim elemanlarından Doç. Dr. Zuhal Çilingir, Doç. Dr. Erdal Yılmaz, Arş. Gör. Dr. İbrahim Taner Akkoç, Arş. Gör. Gamze Kayan, Arş. Gör. Eren Canbolat, Fakülte Sekreteri Hasan Ağırbaş ve idari çalışanlar da hazır bulundu.


Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal da Turizm Fakültesinin bir strateji çalışmasına ihtiyaç duyduğunu belirterek “Bizler de OMÜ Üst Yönetimi olarak önümüzdeki zaman içerisinde özellikle dış alımları, Üniversitenin kendi stratejisine bağlı olarak yöneteceğiz. Yeni kadrolar, bizim stratejik hedefimize uygun olduğu oranda tercih edilecek. Bu yönde birim bazlı bir değerlendirme yapacağız ve buna göre sürece yön vereceğiz.” diye konuştu.
Yeni Dekan Prof. Dr. Yetkin Bulut, Prof. Dr. Ali Uzun’la yaklaşık 3 yıldır beraber çalıştıklarını hatırlatarak “Bu süreçte Ali Hoca’mın Dekan Yardımcılığını yapma şerefine nail oldum. Ali Hoca’mız ilk günden bu zamana kadar bize bir amir olarak değil, bir büyüğümüz olarak davrandı. Âdeta koçluk ve mentorluk yaptı. İdari anlamdaki yaklaşımı bizleri inanılmaz derecede şevklendirdi ve her biri birbirinden değerli çalışma arkadaşlarımızın potansiyellerini ortaya koymalarına vesile oldu. Dolayısıyla Ali Hoca’mız bizler için bir lider durumundaydı ve bizlere istikameti gösterdi. Ondan faydalandık ve faydalanmaya devam edeceğiz. İnşallah yapacaklarımla ona yaklaşabilirim. Bundan sonraki süreçte umarım çalışma arkadaşlarımla bir sinerji yakalayarak Ali Hoca’mızın bıraktığı çıtayı daha yukarı taşır ve şehre değer katarız. Sizlerin de desteğiyle Türkiye’de örnek gösterilecek bir turizm fakültesi ortaya çıkarmak istiyoruz.” sözlerine yer verdi.
Konuşmaların ardından Rektör Ünal, Prof. Dr. Ali Uzun’a hizmetlerinden ötürü şükranlarını sunarken Prof. Dr. Yetkin Bulut’a da yeni görevinde başarılar diledi.
Tören bitiminde Prof. Dr. Ali Uzun’un rehberliğinde Turizm Fakültesinin bazı birimlerini ziyaret eden Rektör Ünal ve beraberindekiler, yapılması planlanan çalışmalar hakkında istişarede bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344