Zevk için gelen felaket, biri mezara biri hapise

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Yalçın Altıntaş, eğlenceleri kana bulama başlıklı bir basın açıklaması yaparak, tepkisini ortaya koydu.

Zevk için gelen felaket, biri mezara biri hapise ABONE OL

Eğlencelerde silah atılmaması gerektiğini vurgulayan Yalçın Altıntaş, "Yaz aylarının gelmesiyle beraber açık havada düzenlenen düğün, nişan, konser, festival, sünnet ve asker uğurlama gecesi gibi eğlencelerde insanların zevk amaçlı sanki havai fişek atar gibi havaya kurşun atmaktadır. Samsun başta olmak üzere Karadeniz'de maalesef böyle bir merak var. Silah eğlence aracı değildir. Kurşun atarak stres atmak çok tehlikelidir. Bu zevk uğruna vatandaşlarımız ölmektedir. Geçtiğimiz günlerde basına yansıyan Ülkücü Sanatçı Ferhat Hantal'ın aracının kurşunlanması da şehir magandası tarafından havaya ateşlenmiş bir kurşun olduğu tespit edilmiştir. bu olayda kurşun seyir halindeki sanatçımızın aracına değil, bir insana rastgelebilirdi ve sonucunda bir hiç uğruna vatandaşımız ölebilirdi. " dedi.
               Samsun'da bu durumun ilk olmadığını vurgulayan Altçıntaş, "Daha geçtiğimiz yıl Çarşamba ilçemizde bir kameraman düğünde havaya açılan ateş yüzünden vurularak vefat etmiştir. Silahı ateşleyen 70 yaşındaki amcamız ise cezaevine gönderilmiştir. Bir anlık zevk için 20 yaşındaki kardeşimiz, toprağa 70 yaşında amcamızı hapse uğurladık. Böyle eğlence olmaz. Samsun Ülkü Ocakları olarak eğlenceler havaya kurşun atılmasının son bulmasını istiyoruz." diyerek sözlerine son verdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2017, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4