15 Temmuz Milletimiz'in Demokrasi Zaferidir

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, FETÖ darbe girişiminin 1. yılının 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olduğunu ifade ederek “15 Temmuz’da milletimizin yazdığı kahramanlık destanı bir demokrasi zaferidir.

15 Temmuz Milletimiz'in Demokrasi Zaferidir ABONE OL

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, FETÖ darbe girişiminin 1. yılının 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olduğunu ifade ederek “15 Temmuz’da milletimizin yazdığı kahramanlık destanı bir demokrasi zaferidir. Bu zafer ile kardeşliğimiz, birlik ve beraberliğimiz kurtulmuştur” dedi.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolaysıyla Bafra ilçesinde etkinliklere başladıklarını, ilk olarak şehitlerimizi dua ve rahmetle andıklarını, şehitlikte ki programdan sonra Bafra Büyükcami’de Mevlid-i Şerif ve Kuran-ı Kerim tilaveti yapıldığını söyledi.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin etkinlikler hakkında bilgi vererek şu açıklamalarda bulundu: “15 Temmuz tarihinde Hükümet Konağı önünden saat 19.00’da mehteran eşliğinde Milli Birlik Yürüyüşü başlayacaktır. Saat 20.00’de ise 15 Temmuz Demokrasi Meydanımızda etkinlikler düzenlenecektir. 15 Temmuzda olduğu gibi yine birlik ve beraberlik içinde siyasi parti ve görüş farklılıklarına bakmaksızın tüm hemşerilerimi demokrasi ve milli birlik günü etkinliklerine, yürüyüş ve programlarına katılmalarını rica ediyorum. 15 Temmuz 2016 tarihinde milletimizin her bir ferdi kahramanlık destanı yazmıştır. İhanete dur demiş demokrasimize, vatanımıza, milli iradeye ve kardeşliğimize sahip çıkmıştır. Hainlere aman vermemiştir. Aynı duygu ve düşünceler içerisinde kenetleneceğimize inancım tamdır. Bafra o kara gecede ihanete boyun eğmemiştir. Bunu tekrar gösterecektir.”

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin açıklamalarını şöyle tamamladı: “15 Temmuz 2016 tarihinde devletimize, milletimize, demokrasimize, seçilmiş millet irademize, Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize karşı FETÖ tarafından yapılan alçakça, haince ve kahpece saldırıyı 1. yılında bir kez daha şiddetle kınıyorum. 15 Temmuz 2016 Tarihinde: Milletimizin imanı ve gücü, tankların gücünü yenmiştir. Milletimizin iradesi hainleri yerle bir etmiştir. TÜRKİYE diz çökmemiştir. Kimse TÜRKİYE’Yİ VE MİLLETİMİZİ diz çökertemeyecektir. Milletimiz bunu göstermiştir.  Şanlı Bayrağımız sonsuza kadar dalgalanacak, ezanlarımız asla susmayacaktır. Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği ile kardeşliği kıyamete kadar sürecektir. Milletimiz bu şuur ve anlayışta olduğunu hesap yapan tüm hainlere göstermiştir. Bir kez daha gösterecektir.”

 

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2017, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4