banner341

19 Mayıs Belediyesi Korona Mücadelesine Ara Vermiyor

19 Mayıs Belediyesi etkin bir biçimde kesintisiz olarak günde en az 12 saat korona ile mücadele çalışmalarına devam ediyor.

19 Mayıs Belediyesi Korona Mücadelesine Ara Vermiyor ABONE OL

İlçede her yıl düzenli bir şekilde sürdürülen ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarını, korona virüs tedbirleri kapsamında hızlandıran ve Samsun ili genelinde çalışmalara başlayan ilk ekip olan 19 Mayıs Belediyesi, 26 Şubat tarihinden itibaren ilçe genelindeki çalışmalarını hızlandırarak devam ediyor. 

Çalışmalara başladığı ilk günden itibaren, vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanları dezenfekte eden 19 Mayıs Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ayrıca gıda üretim ve tüketim işletmelerini düzenli olarak denetleyerek önlemlerini aldı.   

İlçedeki toplu kullanım alanlarının yanı sıra, okullar, camiler, ilçedeki tüm kamu kurumları, tüm esnaflar, sanayi sitesi, spor salonları, öğrenci yurtları, dolmuş hatları ve taksiler, balıkçı tekneleri, kapalı pazar yeri, dernekler ve kooperatifler, cadde ve sokaklar dezenfekte edilerek çalışmalara gün aşırı devam ediliyor.

Pazar Yerinde Vatandaşa; Eldiven, maske ve dezenfektan dağıtılıyor.
İlçede Salı günleri kurulan semt pazarını önce yıkayıp, ardından dezenfekte eden ekipler, bugün Pazar yeri giriş ve çıkışlarına stant kurarak, eldiven, maske ve broşür dağıtarak vatandaşı bilgilendiriyor. Ayrıca Pazar yerine alış verişe gelen vatandaşları dezenfektan ile karşılıyor.   

Çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; "Vatandaşlarımızın daha huzurlu ve sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmeleri için ilçe genelinde dezenfekte çalışmalarını titizlikle yürütüyoruz. Dünyaya yayılan bu virüs elle temas edilen her yerde olabilir. Bu süreçte çok dikkatli olmalıyız ve ellerimizi sık sık dezenfekte etmeliyiz. Vatandaşlarımızın da Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan duyuruları dikkate almalarını, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını istiyoruz. Mümkün olduğunca Evde Kal 19Mayıs diyoruz. Ayrıca Belediyemizde faaliyete geçirdiğimiz, 65 yaş ve üzeri veya Hasta veya Engelli iseniz tüm gıda ve eczane alışverişlerinize yardımcı olmak için 0549 305 55 01 – 0362 511 44 88 numaralı telefonlardan bizlere ulaşabilirsiniz.” dedi.   

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4