banner433

19 Mayıs'da Salep Yumru Tohum Dağıtımı Gerçekleştirildi

Bakanlık Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünce 2021 yılında yürütülecek olan Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi kapsamında Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce yürütülen Salep Üretimini Geliştirme Projesi kapsamında salep yumrusu tohumu dağıtımı Samsun ve Türkiye'de salep üretim merkezi olan 19 Mayıs ilçesinde gerçekleştirildi.

19 Mayıs'da Salep Yumru Tohum Dağıtımı Gerçekleştirildi

Tören Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, 19 Mayıs İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Serkan Kalınbacak,  19 Mayıs Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş, Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Lale Baykal, İlçe Tarım ve Orman Müdürleri ile mevcut salep üreticileri ve yeni üretime başlayacak olan salep üreticilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Törende yaptığı konuşmasında İl Müdürümüz İbrahim Sağlam; “Salep Üretimini Geliştirme Projesi kapsamında İlimize bağlı 13 ilçede 50 üreticiye 1250 kg salep yumru tohumu dağıtımı gerçekleştirilmiştir. %50 si Bakanlığımız %50 si çiftçi katkısı ile gerçekleştirilen projenin toplam bütçesi 202.500 TL dir.

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak Bakanlığımızca desteklenen bu projenin hem Samsun'â salep üretimi ve üreticilerini destekleme hem de salep yumrusunun doğadan izinsiz ve düzensiz sökümünün önüne geçmek anlamında önemli olduğunu değerlendiriyoruz”. dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344