19 Mayıs Sahilleri yaz sezonuna hazırlanıyor

19 Mayıs Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 19 Mayıs Sahilini yaz sezonuna hazırlıyor.

19 Mayıs Sahilleri yaz sezonuna hazırlanıyor ABONE OL

19 Mayıs Belediyesi özellikle halk plajlarında kış aylarında oluşan kötü görüntüleri ortadan kaldırmaya başladı. 
23 kilometre ile Karadeniz’in en uzun sahil bandına sahip olan 19 Mayıs İlçesinde kış aylarının etkisi ile oluşan atıklar temizlenirken, yabani otlar biçilerek tesviye ediliyor. Yolun yükselmesiyle birlikte oluşan kanallar, ilçe belediyesi tarafından doldurularak düzeltildi. Deniz sezonu açıldığında plajlar eksiksiz olarak hizmete sunulacak. 
Halk plajlarında çakıl, taş, ambalaj atıkları, sigara izmariti gibi atıkların toplanmasına yönelik de kum eleme aracıyla temizlik ve kum eleme çalışmaları başlayacak.
Yaz Sezonunda ilçe nüfusunun 3 kat arttığını belirten 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; ‘’ İlçemiz turizm konusunda cazibe merkezi haline geldi. Sahilinden, Kuş Cenneti’ne, Nebiyan Dağına kadar hafta sonlarınızı dolu dolu geçirebileceğiniz, mavi ve yeşilin buluştuğu nadir bir ilçede yaşıyoruz. Yaz aylarında sahilimizin doluluk oranı yüzde yüzü buluyor. Vatandaşlarımızın rahat bir şekilde denize girebilmesi için elimizden gelen tüm çabayı sarf ediyoruz. İnşallah yaz aylarında üzücü olaylarla karşılaşmayız.’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2017, 12:10

Yalçın Karataş


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4