19 Mayıs’ta Kültür Merkezi İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor

İhale süreci tamamlanarak yüklenici firma tarafından inşaat çalışmalarına başlanılan 19 Mayıs Kültür Merkezi çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor.

19 Mayıs’ta Kültür Merkezi İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor

2019 yılında artan fiyat endeksine bağlı olarak, KHK ile hak tanınan ve bu hakkı kullanan yüklenici firma tarafından işin %30 seviyesinde fesh edilmesi ile başlayan süreç, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün yeniden güncel fiyat çalışması ile belirlenen yaklaşık maliyet üzerinden kültür merkezi ihale süreci 19 Mayıs Belediyesi tarafından yeniden başlatılmıştı.
İhale süreci tamamlanarak yüklenici firma tarafından inşaat çalışmalarına başlanılan kültür merkezi çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor.
19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; ” İçerisinde konferans salonu, halk eğitim salonları, kütüphane ve çok amaçlı salonun bulunduğu Kültür Merkezi inşaaat çalışmamıza devam ediyoruz. İlçemizde planladığımız ve söz verdiğimiz birçok hizmeti gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kültür merkezi projemizde bunlardan bir tanesi. En kısa zamanda tamamlayarak, 19 Mayıs’lı hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Uzun yıllar hizmet edecek olan, kültür merkezi çok amaçlı salon olarak kullanılacağı için böylece ilçemizin önemli bir eksiğini de gidermiş olacağız ” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4