banner341

35 yıllık sorunda çözüm için çalışmalar başladı

Samsun’un Terme ilçesine bağlı Yalı mahallesi’nde Belediye Başkanı Şenol Kul’un girişimleri ile tapu sorununun çözülmesi amacı ile bölgede çalışmalar başladı. Başkan Kul, "Kangren olan bu sorunumuzun çözümü için önemli adımlar attık" dedi.

35 yıllık sorunda çözüm için çalışmalar başladı ABONE OL

Terme ilçesine bağlı yalı mahallesinde 35 yıllık süredir devam eden tapu mülk davasında belediye başkanı Şenol Kul’un görüşme ve girişimleri sonucu bölgede çalışmalar başladı. Başkan Kul, yalı mahallesi muhtarı Murat Dinç ile birlikte mahalleyi ziyaret ederek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

RAPOR HAZIRLANACAK
1 aydır bölgede devam eden çalışmalar çerçevesinde zemindeki mevcut bina, tesis ve boş alanların kimlere ait olduğunun belirlenmesi için rapor hazırlanacak. Parsellerin dış sınırlarının aynen korunması suretiyle zemini yansıtır şekilde yeniden koordinatlı haritalar düzenlenecek. Çalışmalar tamamlandığında yapılacak keşif ve çalışmalar daha sağlıklı yürütülecek.


KANGREN SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR
2014 yılında göreve geldiklerinden bu yana 35 yıllık mülkiyet problemini çözmek önceliğimizdir diyerek çalışmalara başladıklarını ifade eden Başkan Kul, “Yaklaşık 2 bin kişiyi ilgilendiren 35 yıldır süredir devam eden tapu mülk davasında tespit çalışmaları için alanda ölçüm çalışmaları devam ediyor. Yıllardır çözüme ulaşmayan, ancak bizim dönemimizde büyük gayretler sarf ettiğimiz tapu çözüm süreci, baş döndüren uzun bir maratonla inşallah çözülecek. 300 hektarlık alanda ölçüm çalışmaları devam ediyor. Mahallemizde hayırlı olmasını diliyor, bir an önce mahalle sakinlerinin tapu sevinci yaşamalarını temenni ediyorum” dedi.
Yalı mahallesi muhtarı Murat Dinç’te Başkan Kul’a tapu sorununun çözümü noktasında katkı ve emeklerinden dolayı mahalle halkı adına teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 14:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4